Uz tikšanos 11. Saeimas vēlēšanās 5

Referendums par Saeimas atlaišanu ir noslēdzies. Neviens īpaši nešaubījās, ka valsts likumdevējs ir atlaižams. Rezultāts ir vairāk nekā pārliecinošs.

Ko mums un deputātiem no tā būs mācīties? Vispirms jau to, ka deputāti nav tik neaizskarami, kā viņi to bija iedomājušies un turpmāk tas ikvienam jāņem vērā.

Ikvienu interesē, ko no šī referenduma gūsim, kāda būs nākamā šoreiz uz trīs gadiem ievēlētā Saeima. Šķiet, ka pēc vēlēšanām, kas, visticamāk notiks 17 septembrī, atkal būs daudz vīlušos, jo pagaidām neviens politiskais spēks nepiedāvā būtiski jaunus risinājumus valsts straujākai attīstībai.

Sulainiskā padevībā starptautiskajām finanšu struktūrām pacelt nodokļus un samazināt algas nav īpaša māka. Arī pieteiktā cīņa oligarhiem diezin vai tuvākajā nesīs gaidītos augļus. Godīgi iegūta bagātība nav netikums. Cita lieta, ka viņu, iespējams, izdarītie likumpārkāpumi paliek nesodīti un šo cilvēku tiešā politiskā ietekme ir neadekvāta.

Ir skaidrs, ka šajā referendumā vēlētāji izsaka savu neapmierinātību ne tikai ar oligarhu ietekmi, bet ar pašreizējo politisko sistēmu kopumā. "Balsoju par. Bija jādod iespēja balsot vēlreiz tiem cilvēkiem, kuri balsojot par konkrēto partiju ir kļūdījušies.

Domāju gan, ka lielas jēgas tam nebūs, jo neredzu potences, kur ņemt zinošus cilvēkus. Sliktums ir tas, ka vēlēšanas valstij izmaksā dārgi. Nav jau tā, ka visi strādā slikti. Šobrīd ir jāpieņem nepopulāri lēmumi, taču gribas ticēt, ka pēc nākamajām vēlēšanām izveidosies jauna, labāka komanda," prāto valcēnietis Dainis Jansons.

Plašāka publikācija par to otrdienas "Ziemeļlatvijā".

 

Komentāri 5

G

Jācer, ka uz ārkārtas vēlēšanām arī visi būs tikpat naski gājēji.

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 17:12

jajaja

Ja tikai visi būs gudri un ar galvu uz pleciem neievēlēs tos pašus meļus,neliešus atkal no jauna !!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 21:35

nazis

jajaja 25.07.2011. 21:35:28
Var būt varētu nosaukt "tos pašus" vārdā? To vien dzird klaigājam: nelieši, meļi, negodīgie. Par ko tad ir runa? Ko īsti no viņiem gaidīja, kas tika viņiem prasīts un vai tas vispār ietilpst viņu kompetencē?

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 21:51

Vēlētāja

11.Saeimas vēlēšanās var izšķirties Latvijas liktenis - pa kuru ceļu iesim, tas atkarīgs no mums pašiem. Tāpēc- simtreiz mērīsim, pirms vienreiz nogriežam!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 21:53

X

neievēlēs tos pašus
----------------------
A citu jau nav.

pirms 9 gadiem, 2011.07.26 09:39

Citas ziņas