Uz veikalu pēc naudas 8

Ja līdz šim veikalu kasē naudu tikai iemaksājām, tad turpmāk tirdzniecības vietās, kas būs pieslēgušās jaunajai sistēmai, naudu varēs arī izņemt no sava bankas konta.

Lai gan medijos jauno pakalpojumu plaši reklamē, taču pagaidām tas pieejams ļoti nedaudzās vietās. Šis pakalpojums pagaidām ir tikai savas attīstības sākumā, tāpēc atliek vien cerēt uz tirgotāju aktivitātēm, iesaistoties jaunajā sistēmā. Ziemeļvalstīs naudas izņemšana veikalos ir populārs pasākums, tāpēc, domājams, tas gūs atsaucību arī Latvijā. Jo īpaši ērti tas ir vietās, kur nav bankomātu.

Visas norēķinu kartes nederKā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja SEB Smiltenes filiāles Valkas norēķinu centra vadītāja Inga Krastiņa, Valkā naudu var izņemt degvielas uzpildes stacijā "Virši - A" un spēļu zālē "Džokers". Sedā naudu var izņemt individuālā uzņēmuma "Lana" veikalā. Visas vietas, kur iespējams izņemt skaidru naudu, var atrast mājaslapā www.naudasizmaksa.lv.

Naudas izmaksa ir pieejama tirdzniecības uzņēmumos, ar kuriem projektā iesaistītās bankas noslēgušas līgumu par šī pakalpojuma nodrošināšanu klientiem, un par pakalpojuma pieejamību konkrētajā tirdzniecības vietā liecina uzlīme pie kases "Naudas izmaksa". Lai naudu izņemtu noteiktajās tirdzniecības vietās, vispirms jāveic pirkums vismaz par vienu santīmu. Kasē ir iespējams skaidrā naudā izņemt summu no 1 santīma līdz 50 latiem viena pirkuma reizē.

Jaunais pakalpojums pieejams piecu vadošo banku klientiem. Tās ir "Citadele", "DnB NORD", "Latvijas Krājbanka", "Nordea" un "SEB". Tirdzniecības vietas, kurās ir pieejams "Naudas izmaksas" pakalpojums, karšu lietotāji var atpazīt pēc violetās krāsas apaļā logotipa "Naudas izmaksa", kas atrodas līdzās Visa, MasterCard, Maestro, Visa Electron un American Express uzlīmēm.

Jo īpaši ērts šis pakalpojums būs vietās, kur nav bankomātu un nav nepieciešams izņemt lielas naudas summas.

Šobrīd IKI ar 32 veikaliem ir vienīgais Latviju aptverošais mazumtirdzniecības veikalu tīkls, kas atbalsta un nodrošina naudas izņemšanu. Izņemot naudu IKI veikalu kasē, pircējam šobrīd ir jāveic pirkums vismaz viena lata apmērā, taču jau tuvāko nedēļu laikā naudu būs iespējams izņemt, veicot jebkuru pirkumu.

Nosacījumi kā bankomātāBrīdī, kad notiek norēķināšanās ar maksājuma karti, ir jānosauc summa, kuru vēlas izņemt un kuru apstiprina ar savu PIN kodu. Šī naudas summa tiks pieskaitīta pirkumam, un pēc tam, kad pircējs būs apstiprinājis darījumu, viņš saņems čeku, kur atsevišķi būs apstiprināti abi darījumi.

Karšu lietotājiem pakalpojuma "Naudas izmaksa" nosacījumi ir tādi paši kā, izņemot naudu savas bankas bankomātā: ja naudas izņemšana savas bankas bankomātā ir bez komisijas maksas, tad arī naudas izņemšana jebkurā veikalā, kur tiek piedāvāts naudas izmaksas pakalpojums, būs par brīvu. Savukārt, ja, izņemot naudu savas bankas bankomātā, par šo pakalpojumu tiek piemērota komisijas maksa, tad komisijas maksa būs piemērota arī naudas izņemšanai veikalā.

Komentāri 8

hi...

labākā naudas izņemšanas vieta- DŽOKERS... smiekli nāk... netieši popularizē šo azartspēļu briesmoni!

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 11:00

Intars

Mja, par izņemnšanu spēļu zālē es arī nazāli pasmaidīju...

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 11:36

123

rēka sanāca -spēļu zālē izņemt
kāds var paskaidrot kam tas vajadzīgs -ja jau ar tām iestādēm ir līgumi un norēķināšanās ar kreditkarti tad kapēc jāizņem piķis? aaaaaa nu vienīgi lai skaidrā samaksātu par krievijas cīgām un degvielu:)

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 12:01

JUPIS

Superskaista pārdevēja , brīnums ka nestrādā šovbiznesā ....

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 13:44

Nu, nu

Ko tik tiem nabaga pārdevējiem neuzkrauj, pat bankas darbinieku atbildību.
Tas arī vareni --- spēļu zālē VAR IZŅEMT NAUDU!Vareni! Varbūt arī sabiedriskajā tualetē?:)
Aiziet par traku, ja jau reiz līgumi par karšu izmantošanu, kāpēc vēl jāsarežģī dzīve?

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 17:09

Nu, nu

Ko tik tiem nabaga pārdevējiem neuzkrauj, pat bankas darbinieku atbildību.
Tas arī vareni --- spēļu zālē VAR IZŅEMT NAUDU!Vareni! Varbūt arī sabiedriskajā tualetē?:)
Aiziet par traku, ja jau reiz līgumi par karšu izmantošanu, kāpēc vēl jāsarežģī dzīve?

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 17:10

Citas ziņas