Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzlabos sabiedriskā transporta pakalpojumus Vidzemē 4

Šī gada februārī prezentēti pirmie pētījuma rezultāti par sabiedriskā transporta pakalpojumiem Vidzemē. Pētījuma noslēgumā tiks ieviests uzlabots sabiedrisko pārvadājumu modelis, kas nodrošinās augstāku pakalpojuma kvalitāti iedzīvotājiem un efektīvāku publisko līdzekļu izmantošanu.

Lai varētu nodrošināt kvalitatīvu sabiedriskā transporta plānošanu, Vidzemes plānošanas reģionam (VPR) nepieciešams noskaidrot esošo situāciju par reģionālās vietējas nozīmes maršrutiem (to apjomu, kvalitāti, pārvadātāju noteikto tarifu u.c.), kā arī reģionā esošo iestāžu sniegto pakalpojumu pieejamību to darba laikā iedzīvotājiem, izmantojot esošo maršruta tīklu.

Tāpēc VPR sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU) un SIA "Imink" projekta "Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā" ietvaros izstrādā pētījumu par reģiona sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanu. Projekta mērķis ir nodrošināt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju piekļuvi izglītības, ārstniecības, publiskās pārvaldes un citiem pakalpojumiem.

Pirmos pētījuma rezultātus RTU pārstāvji prezentēja Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta komisijas sēdē. Komisija tika iepazīstināta ar pašreizējo situāciju reģionā, kā arī informēta par prasībām likumdošanā. Kā uzsvēra RTU pārstāvji, pēc pašreizējās situācijas analīzes, iespējams redzēt jau vairākas problēmas, ko veiksmīgi varēs atrisināt, izmantojot izstrādāto modeli, piemēram teritoriju sasniedzamība no tuvākiem nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem 45 min laikā nodrošināti tikai 50% no iedzīvotāju skaita.

Pats modelis darbosies kā datorizēts marštuta sistēmas attēlojums reālā laikā, kurā būs redzami visi pašreizējie reģiona maršruti. Tos vienkārši varēs pārplānot un sistēmā jau laicīgi izvērtēt, kādu ietekmi šādas izmaiņas atstās uz kopējo reģiona sabiedriskā transporta plūsmu. Tādējādi jebkuras sabiedriskā transporta maršrutu izmaiņas varēs ekonomiski un sadzīviski pamatot, izmantojot uzskatāmu paraugu modeļa demonstrācijā.

Kā uzsvēra Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu komisijas priekšsēdētājs, Smiltenes novada domes izpilddirektors, Kārlis Lapiņš: "Šāda modeļa izstrāde ir noderīga, lai veiksmīgāk izvērtētu jebkuras gaidāmās izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos.".

Izstrādājot konkrēto modeli, ieguvēji būs visi Vidzemes reģiona iedzīvotāji, kas izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus, tāpat arī reģionā esošie pasažieru pārvadātāji, reģiona pašvaldības, jo būs radīts pamats kvalitatīva sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanai.

100% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Komentāri 4

vārds

Lai jau nu visi reģiona iedzīvotāji patiešām būtu ieguvēji . Līdz šim diezgan problemātiski nokļūt no Smiltenes ar sabiedrisko transportu uz poliklīniku Valmierā.No Smiltenes apkārtnes uz autobusu plkst.6 nevar paspēt, bet plkst 9os izbraucot ilgi jāgaida pilsētas autobus uz poliklīniku, ja nepaspēj uz 10.08.Domāju, ka šiem maršrutiem būtu jābūt saskaņotākiem.

pirms 8 gadiem, 2012.02.25 21:47

Pasažieris

Varbūt pat nevajag neko saskaņot. Autobuss 8.55 no Smiltenes Valmierā varētu iebraukt nevis pa tagadējo maršrutu, bet no Cēsu apļa varētu braukt tālāk pa apvedceļu pāri Gaujai, iebraukt slimnīcas pieturā un tālāk pa Rīgas ielu uz centru un autoostu.

pirms 8 gadiem, 2012.02.25 22:23

Jāa

Pasažierim laba doma. Tiešām - vienkārši!

pirms 8 gadiem, 2012.02.26 10:03

Citas ziņas