Vai ceļojumam pase kārtībā?

Tuvojas atvaļinājumu laiks, kad daudzi plāno izbraukumus uz ārvalstīm. Lai prieku neizjauktu nenokārtotas dokumentu lietas, ieteicams pārbaudīt, vai pase ir derīga.

 

Tās pases, kuras izdotas līdz 2002. gada 30. jūnijam, ar šāgada 1. jūliju nebūs derīgas ceļojumiem uz ārvalstīm. Latvijā tās vēl uzskatīs par derīgām. Tuvojoties vasaras pirmajam mēnesim, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās palielinājies cilvēku pieplūdums, jo daudzi ir ieplānojuši ārzemju ceļojumu un cenšas apmainīt pasi. Pēc informācijas presē, īpaši daudz apmeklētāju ir PMLP Rīgas nodaļās. Daļa galvaspilsētas iedzīvotāju, lai izvairītos no rindām, dodas uz kāda rajona nodaļu.

 

PMLP Valkas nodaļas vadītājas vietniece Inese Jansone informē, ka arī Valkas iestādē ierodas rīdzinieki, pasi apmainīt vēlējušies arī daži Siguldas iedzīvotāji. "Nevarētu teikt, ka pie mums ir lielas rindas. Cilvēki nāk katru dienu, citreiz viņu ir vairāk, šad tad atkal mazāk. Jāatceras, ka jaunais noteikums īpaši nozīmīgs ir valcēniešiem. Tie, kuriem pase izdota līdz 2002. gada 30. jūnijam un tā līdz šāgada 1. jūlijam nebūs apmainīta, nedrīkstēs arī iet uz Valgu Igaunijā. Tādēļ laikus jāapskatās dokumenti un vajadzības gadījumā jāapmaina pase," iesaka I. Jansone.

 

Ja pasei beidzies derīguma termiņš, tad to var apmainīt 20 dienu laikā, samaksājot 15 latus, četru darbdienu laikā par 25 latiem un divu darbdienu laikā par 35 latiem. Tādi paši maksas noteikumi ir pases apmaiņai, lai ceļotu uz ārzemēm. Pensionāriem par pases apmaiņu jāmaksā pieci lati.

Citas ziņas