Vairs nebūs jāvadā līdzi OCTA polises 1

Ar 1. jūniju šoferiem vairs nebūs obligāti jāvadā līdzi sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polise papīra dokumenta veidā, jo visi noslēgto standartlīgumu dati atradīsies centrālajā datu bāzē.

 

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) sabiedrisko attiecību konsultante Inese Ozoliņa informē, ka to paredz izmaiņas obligātās civiltiesiskās transporta līdzekļa apdrošināšanas likumā. Viņa atgādina, ka transportlīdzekļu apdrošināšanu valstī veic vairākas apdrošināšanas firmas.

 

Centrālo datu bāzi izmantos arī ceļu policija, lai pārliecinātos par polises esamību konkrētajam transportlīdzeklim. Turpmāk autovadītāji varēs iztikt arī bez uzlīmes automašīnas priekšējā logā.

 

Kā jaunumus likumā jāmin e-polise jeb ar interneta starpniecību slēgts OCTA standartlīgums. Šādi apdrošinot automašīnu, e-polise būs derīga bez apdrošināšanas polises oriģināla. Tā transportlīdzekļu īpašniekiem tiks vienkāršota OCTA iegāde. Datus par noslēgtu apdrošināšanas līgumu datu esamību var pārbaudīt centrālajā datu bāzē www.ltab.lv .

 

 

Slēdzot e-polisi, ieteicams no apdrošinātāja saņemto apstiprinājumu izdrukāt un saglabāt. Tas noderēs saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai, ja vadītājs būs iekļuvis nelielā ceļu satiksmes negadījumā un būs nepieciešams norādīt datus ar apdrošinātāju un apdrošināšanas termiņiem, kā arī neļaus aizmirst, kad beidzas apdrošināšana.

 

Jāņem vērā, ka, dodoties ar auto uz ārzemēm, kur ir derīga OCTA polise, līdzi jāņem noslēgtā standartlīguma oriģināls, to paredz likumdošana.

 

OCTA standartlīgumu arī turpmāk, protams, varēs slēgt līdzšinējā kārtībā - klātienē pie apdrošinātāja, saņemot polisi papīra formātā.

 

Faktu rāmis: Latvijā iegādātas standartlīguma polises ir derīgas visās Eiropas ekonomiskās zonas valstīs, tas ir, 27 Eiropas Savienības dalībvalstīs, Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā, Šveicē, Horvātijā un Andorā.

 

Šķērsojot šo valstu robežas ar derīgu standartlīguma polisi, nav nepieciešams papildus iegādāties ne robežapdrošināšanas, ne Zaļās kartes polises.

Komentāri 1

ipolises.lv

Ērtākais apdrošināšanas tirgus Latvijā www.ipolises.lv
Jūs varat salīdzināt visu LV apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus un iegādāties on-line apdrošināšanu OCTA, Kasko, Īpašums, Ceļojumi...

www.ipolises.lv

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 22:25

Citas ziņas