Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā un Kārķos aptaujātie visvairāk balsojuši par "Vienotību" 1

Šobrīd ir apkopoti ziņu aģentūras LETA, sadarbībā ar uzņēmumu "Dienas Mediji" organizētās vēlētāju aptaujas pie vēlēšanu iecirkņiem rezultāti. Mūsu pusē šādas aptaujas tika veiktas pie viena no iecirkņiem Valkā, kā arī Kārķos.

Intervētāji trīs reizes dienā pie katra no vēlēšanu iecirkņiem 30 vēlētājiem uzdeva jautājumu, par kuru no politiskajiem spēkiem viņš nobalsoja. Savu izvēli intervētājiem atklāja 73,4 % no aptaujātajiem balstiesīgajiem iedzīvotājiem. Abos iecirkņos kopumā neatbildēja 48 vēlētāji.

Pārējo aptaujāto izvēle bija sekojoša:  31,1 % izvēlējās politiķus, kuri startēja "Vienotība" sarakstā. Otro vietu ar 14,4% ieguvis Zaļo un Zemnieku saraksts. Tiesa gan, jāpiebilst, ka šo kandidātu atbalstītāji vairāk dzīvo Kārķu pusē. Valcēnieši vairāk balsojuši par "Par Labu Latviju" politiķiem, kuri mūsu aptaujā ieguvuši trešo vietu ar 11,1% balsīm. 

Tēvzemiešiem nointervēto vēlētāju atbalsts līdzīgs gan Valkā, gan Kārķos, un viņi ieguvuši 6,66% balsu. Vēl 5 % barjeru sasniedzis "Saskaņas Centrs", kuru rezultātu kaldinājusi Valka, jo no Kārķiem šis saraksts saņēmies vien divas aptaujāto balsis. 

Piecu procentu barjeru nav sasnieguši, bet pa vēlētāju balsij ir saņēmuši arī "Tautas kontrole", "Ražots Latvijā" un Kristīgi demokrātiskā savienība. Tomēr Valkā un Kārķos kopumā bijuši nedaudz vairāk nekā 2 procenti tādu vēlētāju, kuri urnā iesvieduši tukšu aploksni. 

Ziemellatvija.lv šodien apmeklēja vēlēšanu iecirkņus Strenču novada Plāņos un Jaunklidzī, kā arī Beverīnas novada Trikātā. (>>> FOTO ) Visos iecirkņos vēlēšanu komisiju darbinieki atzina, kaiedzīvotāju aktivitāte ir augsta.

Tā Plāņos līdz pusdienas laikam jau bija nobalsojuši 60 vēlētaji, bet Trikātā ap diviem simtiem.  Arī Jaunklidzī, uz  kurieni šogad vairs nav obligāti jādodas nobalsot Šalku un Oliņu iedzīvotājiem, nevarēja sūdzēties par balsotāju trūkumu.

Trikātā, kur cilvēku bija īpaši daudz, jo vakarā draudzes kapsētā notika Svecīšu vakars, sastapām Vidzemes reģiona policijas pārvaldes darbiniekus, kuri pārliecinājās, vai pilsoņi ir likumpaklausīgi. Kā atzina policisti, tad gan Ēvelē, gan Rencēnos un arī Trikātā viss bija mierīgi. Pirms došanās uz lauku pagastiem policijas darbinieki novērojuši, ka Valmierā vēlētāji pat stāvējuši rindā, lai varētu izdarīt savu izvēli.

Sarunās ar vēlētajiem, gan arī vēlēšanu komisijas pārstāvjiem ziemellatvija.lv uzzināja, ka šodien lauku cilvēki uz vēlēšanu iecirkņiem devās jau izvēlējušies sev uzticamāko politisko spēku. Vēlētāji uzsvēra, ka šogad bijušas plašas iespējas vērot kandidātu uzstāšanās televīzijā, kā arī palīgs izvēlē bijusi drukātā prese. "Izvēlēties bija viegli," tā bija viena no biežāk uzklausītajām atbildēm.

Komentāri 1

...

Domaaju, ka dala slepa, ka balsoja par SC, iistie rezultaati vareetu buut ne tik optimistiski Vienotiibai. Kaa Valkaa, taa Latvijaa kopumaa.

pirms 7 gadiem, 2010.10.02 21:08

Citas ziņas