Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā notiks vērienīgā projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos” noslēguma konference

Šī gada 15.aprīlī plkst. 11:00 Valmierā, Valmieras Kultūras centrā (Rīgas iela 10) notiks Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" (turpmāk Projekts) noslēguma konference.

Pasākumā piedalīsies vides ministrs Raimonds Vējonis, Vides ministrijas valsts sekretāra vietniece, Investīciju departamenta direktore Vija Gēme, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un projekta atbalsta saņēmēji un projekta īstenošanas gaitā iesaistītie partneri.

Pasākumu atklās vides ministrs Raimonds Vējonis un Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks. Konferences gaitā Vides ministrijas pārstāvji sniegs informāciju par projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" īstenošanas svarīgākajiem ieguvumiem un izpildes rādītājiem, savukārt, ,projekta būvuzraugi - SIA „LaKalme" gatavo informāciju par projekta inženiertehniskajiem jautājumiem.

Konferencē SIA „Valmieras Ūdens" valdes priekšsēdētājs Ivars Ķiksis un pārējie atbalsta saņēmēji dalīsies pieredzē par projekta īstenošanas sasniegumiem Valmierā un citās projektā iesaistītajās pašvaldībās.Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot rekonstruētās Valmieras notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un citus projekta ietvaros izbūvētos un rekonstruētos objektus.

Kopumā projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" īstenošanā tika iesaistītas astoņpadsmit Latvijas austrumu daļas pašvaldības, kas atrodas to upju sateces baseinos, kas Ūdens struktūrdirektīvas izpratnē veido Daugavas un Gaujas upju baseinu apgabalus- Valmiera, Dagda Ogre, Salaspils, Cēsis, Līvāni, Alūksne, Limbaži, Preiļi, Valka, Smiltene, Lielvārde, Ķekava, Sigulda, Priekuļi, Cesvaine, Ķegums un Salacgrīva. Projekta administratīvo, finanšu un tehnisko vadību nodrošina Vides ministrija.

Projekta mērķis bija uzlabot vides kvalitāti Austrumlatvijas upju baseinu reģiona pašvaldībās, nodrošināt centralizētu ūdensapgādes pakalpojumu pieejamību un centralizētu notekūdeņu savākšanas pakalpojumu pieejamību, nodrošināt visu savākto notekūdeņu kvalitatīvu attīrīšanu, veikt maģistrālo ūdensvadu un dzeramā ūdens sadales tīklu rekonstrukciju un paplašināšanu ar mērķi nodrošināt ūdens padeves nepārtrauktību un drošību, veicināt efektīvu ūdens resursu un energoresursu izlietošanu, panākt ūdensapgādes ūdensgūtņu artēzisko aku aizsardzību un novērst piesārņojuma draudus.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas (izmaksas bez PVN) ir vairāk nekā 106,30 miljoni eiro (74,71 miljoni latu). 66% jeb 44,62 miljonus eiro (31,36 miljonus latu) no projekta Finanšu memorandā sākotnēji apstiprinātajām attiecināmajām izmaksām finansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Citas ziņas