Valstī izsludinās ārkārtas stāvokli 3

Sakarā ar elektrības padeves problēmām valstī tiks izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Tā kā meteorologi prognozē laika apstākļu pasliktināšanos un Rēzeknes rajonā jau praktiski ir sagrauts viss sadales tīkls, premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) pieņēmis lēmumu šodien izsludināt ārkārta stāvokli valstī.Sakarā ar elektrības padeves problēmām valstī tiks izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Tas nozīmē, ka tiek atcelti juridiskie šķēršļi bez iepriekšējas saskaņošanas, izcirst kokus arī privātajos mežos arī 20 līdz 25 metru attālumā no elektrolīnijām.

Ir lūgta ārvalstu palīdzība Lietuvai un Igaunijai, kā arī Latvenergo lūdz pieteikties palīgus mežizstrādes darbos.

Sēde, kurā tiks izsludināts ārkārtas stāvoklis notiks plkst. 16.

Komentāri 3

Alīda

Tā vienkārši ir bezdarbība valstī,koki nav vainīgi.Atbildīgās personas ir bez atbildības par saviem pienākumiem.Kur skatās darba inspektori,kur paliek līdzekļi veicamajiem darbiem?Kas vienkāršiem cilvēkiem palīdzēs......pašvaldības arī viņām neinteresē mazo ļaužu problēmas,it īpaši sniega tīrīšanā.Un tie 25m gan ir brangs ķēriens dažam labam tā var nocirst visu īpašumu.Valstī ir liels bardaks - pie kā mums meklēt aizsardzību un palīdzību?

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 16:21

nazis

Pastāv risks nocirst vairāk nekā vajag, bet es domāju, tie koki tur pat paliks, saimniekiem pašiem būs jāvāc kopā, ja būs vēlēšanās. Zemei zem elektrolīnijām vajadzētu būt servitūtam, tāpat pieguļošajai teritorijai (laikam visur tā nav), tāpēc Sadales Tīklam ir tiesības nocirst bīstamus un traucējošus kokus arī bez ārkārtas stāvokļa. Tam bija jau jābūt izdarītam vasarā, rudenī (pēc kara visi gudri :)), bet pēdējo 20 gadu laikā tas vispār nav darīts, tā kā ir pēdējais laiks. Tas nav normāli, ja pie katra vēja pūtiena, pie katras snigšanas pazūd elektrība.
Tas, kas patreiz notiek Latvijā nav nekāda ārkārtas situācija, bet normāla ziema. Ārkārtas situācija ir Latvenergo komunikācijā ar zemes īpašniekiem, ar mežu īpašniekiem, laicīgi nesakārtojot savu saimniecību.

pirms 10 gadiem, 2011.01.07 09:19

Citas ziņas