Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Varēs vēlēt, kurā iecirknī grib 7

Vēlētājiem sestdien, 2. oktobrī, dodoties uz 10. Saeimas vēlēšanām, jārēķinās, ka vēlēšanu iecirkņi strādās no pulksten 7.00 līdz 20.00. Iepriekšējos gados varēja vēlēt divas stundas ilgāk - līdz pat pulksten 22.00. Lai varētu nobalsot, līdzi jāņem Latvijas pilsoņa pase.

Vakar Valkā notika Valkas, Smiltenes un Strenču novada vēlēšanu iecirkņu komisiju priekšsēdētāju un sekretāru apmācības. Tās vadīja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Vēlēt varēs tikai vienu dienu Vakar notika arī Valkas novada vēlēšanu komisijas sēde, kurā lēma par novada vēlēšanu iecirkņu darba laikiem no 22. septembra līdz 2. oktobrim. Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Helēna Kurme informē, ka desmit dienas pirms Saeimas vēlēšanām vēlēšanu iecirkņi strādās četras stundas dienā - gan no rīta, gan vakaros, arī brīvdienās.

Par to darba laiku "Ziemeļlatvija" informēs kādā no nākamiem laikraksta numuriem. Apmeklējot vēlēšanu iecirkni, varēs iepazīties ar deputātu kandidātiem, ar partiju un vēlēšanu apvienību programmām, kā arī pieteikt balsošanu mājās vēlēšanu dienā - 2. oktobrī.

"Šajās vēlēšanās iepriekš nevarēs nobalsot, savu balsi varēs atdot tikai 2. oktobrī," uzsver H. Kurme.

Jāpārliecinās par pases derīguma termiņu 10. Saeimas vēlēšanās nobalsot varēs jebkurā Latvijas teritorijā izveidotajā vēlēšanu iecirknī. Savukārt, ja vēlētājs grib savu balsi atdot konkrēti par Vidzemes apgabalā reģistrētajiem deputātu kandidātiem, tad tas jādara kādā no Vidzemes reģiona vēlēšanu iecirkņiem.

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu, izņemot pilsoņus, kuri likumā paredzētajā kārtībā ir atzīti par rīcībnespējīgiem. Saeimas vēlēšanās netiek lietots vēlētāju reģistrs, tāpēc par dalību vēlēšanās pasē izdara atzīmi - spiedogu. Tā nodrošina to, ka katram vēlētājam vēlēšanās ir tikai viena balss un nobalsot vairākkārt nevar.

H. Kurme brīdina, ja vēlēšanu dienā, 2. oktobrī, būs beidzies pases derīguma termiņš, tā līdz vēlēšanu dienai noteikti ir jāapmaina. Jaunu pasi iespējams saņemt jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā 20 dienu laikā.

Ierodoties vēlēšanu iecirknī un uzrādot pasi, vēlēšanu iecirkņa komisijas darbinieks ierakstīs personas datus un kodu balsotāju sarakstā, iespiedīs pasē spiedogu un izsniegs balsošanas dokumentus - vienu vēlēšanu aploksni un komplektu ar vēlēšanu zīmēm.

Par to saņemšanu būs jāparakstās vēlētāju sarakstā. No visām vēlēšanu zīmēm jāizvēlas tā deputātu kandidātu saraksta vēlēšanu zīme, par kuru vēlētājs grasās balsot. H. Kurme atgādina, ka vēlēšanu zīmē drīkst izdarīt tikai divas atzīmes: ar pluss zīmi atzīmēt tos kandidātus, kuru ievēlēšanu vēlētājs īpaši atbalsta, vai arī izsvītrot to kandidātu vārdus un uzvārdus, kuru ievēlēšanu balsotājs neatbalsta. Vēlēšanu zīmi drīkst atstāt arī negrozītu - bez atzīmēm.

Komentāri 7

Ko nu!

"" savu balsi varēs atdot tikai 2. oktobrī," Atdos , un ko bez balss tālāk darīs?!
(nobalsot varēs tikai 2. oktobrī) Vai tā nebūtu latviski un gramatiski pareizi? Kad "rakstītāji"sāks pielietot pareizrakstību un izbeigs stila kļūdas?! Man par šādām kļūdām latviešu valodas skolotāja liktu Ļoooti sliktu atzīmi. Nezkāpēc tās kļūdas turpinās gadiem? Cik par to nav runāts! Līdz ar to zūd informācijas ticamība.

pirms 8 gadiem, 2010.09.07 10:33

Nu ko!

Bet zinot par ko iet runa var taču izdomāt.

pirms 8 gadiem, 2010.09.07 13:50

latviete

atbilde Ko nu!
Tevi pašu latviešu valodas skolotāja neuzlielītu arī par "nezkāpēc".!

pirms 8 gadiem, 2010.09.07 14:40

nettis

Jautājums, kurā gadsimtā Latvijā beidzot varēs nobalsot internetā?

pirms 8 gadiem, 2010.09.07 15:12

grammarnazi

Nu ko! Runa nekur neiet, neskrien, nebrauc utt.

pirms 8 gadiem, 2010.09.07 15:17

Nu ko!

To grammarnazi


Lasi visu teikumu, tad sapratīsi.

Nettis:

Drīz, kad varēs apšmaukt tautu ar to.

pirms 8 gadiem, 2010.09.07 18:52

Citas ziņas