Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl var pagūt līdz vēlēšanām apmainīt nederīgo pasi

Lai neveidotos situācijas, ka pilsoņiem ir liegta iespēja piedalīties Saeimas vēlēšanās nederīgas pases dēļ, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi pārliecināties par savas pases derīguma termiņu un nepieciešamības gadījumā noformēt jaunu dokumentu.

Pārvalde ir apņēmusies nodrošināt, ka visi iedzīvotāji, kuriem šobrīd nav derīgas pases vai kuru pases derīguma termiņš beidzas līdz 2.oktobrim, iesniedzot PMLP nodaļā pieteikumu jaunas pases noformēšanai līdz ceturtdienai, 23.septembrim, jauno pasi varēs saņemt vēl pirms 10.Saeimas vēlēšanām. Tāpat līdz vēlēšanām tiks sagatavotas arī visas tās pases, kas būs iesniegtas datu papildināšanai, piemēram, ierakstot datus par nepilngadīgiem bērniem.

Pieteikties jaunas pases saņemšanai būs iespējams arī pēc norādītā termiņa, taču jārēķinās, ka tādā gadījumā jauno dokumentu līdz vēlēšanām būs iespējams izgatavot tikai steidzamības kārtībā un par to noteikta paaugstināta valsts nodeva.

Dokumentus jaunas pases noformēšanai var iesniegt jebkurā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes 30 teritoriālajām nodaļām visā Latvijā, neatkarīgi no dzīvesvietas. Līdzi nepieciešams ņemt tikai apmaināmo pasi, savukārt jauniešiem, kuriem iepriekš pases nav bijis, līdzi jāņem dzimšanas apliecība.

Saskaņā ar Saeimas vēlēšanu likumu vēlētāja personu apliecinošs dokuments var būt tikai lietošanai derīga Latvijas pilsoņa pase.

Citas ziņas