Vēlēšanu iecirknī ierodas jaunais pāris no Valkas un vairāki autobusi ar tūristiem 2

Īsi pirms 20 "Ziemeļlatvija" kā vienīgais novērotājs vēlēšanu iecirknī Nr. 884 Valkas pilsētas kultūras namā ievēroja, ka pēdējo aploksni vēlēšanu urnā iemeta viena no vēlēšanu komisijas loceklēm.

Tiem, kuri nepaspēja līdz 20 nobalsot šajā iecirknī, nācās mērot ceļu līdz netālajai mūzikas skolai, kur iecirknis strādāja līdz pulksten 22.

Pirms uzsākot balsu skaitīšanu, vēlēšanu komisijas locekle Daina Kreile pastāstīja, ka šī bijusi ne vien spraiga, bet arī saviļņojoša diena. Viņa apkalpojusi līgavu Baibu, kura kopā ar jauno vīru un kāzu viesiem bija ieradušies šajā iecirknī piedalīties ārkārtas Saeimas vēlēšanās. Kultūras namā savu balsi nodot bija atnācis arī 10. Saeimas deputāts bijušais Valkas pilsētas mērs Vents Armands Krauklis kopā ar savu jaundzimušo dēlu. Darba pilnas rokas bijušas brīdī, kad ieradušies vairāki tūrisma autobusi ar Latvijas pilsoņiem, kuri bija braukuši skatīties zelta rudeni kaimiņvalstī Igaunijā. Pavisam bija atbraukuši pieci autobusi.

Balsu skaitīšana noritēja raiti un bez īpašiem starpgadījumiem. Pavisam šajā iecirknī nobalsoja 1863 vēlētāji. Vēlēšanu komisijas locekļi 19 vēlētājus apmeklēja viņu atrašanās vietā. Sekojot līdzi balsu skaitīšanai līdz pat pulksten 22, "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka vēlēšanu urnā bija iemestas 18 zīmes bez aploksnēm. Tās tiek uzskatītas kā nederīgas. Atverot aploksnes, komisijas locekļi konstatēja, ka vairākas ir ievietotas vairākas vēlēšanu zīmes."Ziemeļlatvija" ievēroja, ka starp zīmēm diezgan daudzas bija ar sesto kārtas numuru, kas bija "Saskaņas centram". Tās arī tiek uzskatītas par nederīgām.

Balsu skaitīšana notika pēc mūsdienu tehnoloģijas modernākajiem paraugiem - ar skenēšanas metodi. Kā noritēja balsu skaitīšana šajā iecirknī, varat aplūkot fotoreportāžā.

 

Komentāri 2

Citas ziņas