Velosipēdus var reģistrēt bez maksas 13

Lai veicinātu iedzīvotājus reģistrēt savus velosipēdus kopējā CSDD reģistrā, visu maiju velosipēdu reģistrācija ir nodrošināta ikvienā CSDD nodaļā bez maksas.

"Lai arī reģistrācija ir brīvprātīga, iedzīvotāji aicināti to veikt sava braucamrīka drošības nolūkos. Ja kaut kas nelabs ar velosipēdu notiek, tad reģistrētu velosipēdu atrast vieglāk," skaidro CSDD Valkas nodaļas vadītājs Agris Simulis.

Reģistrācija notiek, pamatojoties uz īpašnieka iesniegumu, kurā jānorāda īpašnieka vārds, uzvārds, personas kods, velosipēda marka, modelis un rāmja numurs. Velosipēdu bez rāmja numura nereģistrē. Dažbrīd ir grūti sameklēt rāmja numuru, jo tas dažādu marku velosipēdiem atrodas dažādās vietās, taču tas parasti ir izdarāms. Par reģistrācijas faktu īpašniekam dokumentus neizsniedz. Pamatojoties uz iesniegumu, velosipēdu var norakstīt, kā arī reģistrēt īpašnieka datu maiņu.

Velosipēdu īpašumā var reģistrēt persona, kas ir sasniegusi 16 gadu vecumu. Vēl lietderīgi ir velosipēdu nofotografēt un attēlus pievienot datu bāzē. Arī tas var atvieglot velosipēda atrašanu, piemēram, nozagšanas gadījumā.

Ar jauno šonedēļ uzsākto kampaņu "Velosipēdu redzi?", kas turpināsies visu mēnesi, CSDD plāno uzlabot riteņbraucēju drošību un savstarpējo sapratni uz ceļa starp visiem satiksmes dalībniekiem. Kā liecina aptaujas dati, 70 procentos ceļu satiksmes negadījumu autovadītāji riteņbraucēju ierauga tikai pēc avārijas.

Velosipēds kā pārvietošanās līdzeklis kļūst aizvien populārāks, tāpēc arī īpaša uzmanība jāvelta velosipēdistu drošībai. Raksturīgākās situācijas, kas apdraud riteņbraucēju drošību, ir brauktuves šķērsošanas noteikumu neievērošana, nepietiekama pārliecināšanās par drošību pirms manevra veikšanas, nepareizi veikti manevri un tumši velosipēdisti nepietiekamas redzamības apstākļos.

Domājot ilgtermiņā uzlabot riteņbraucēju drošību ielās, ir iecerēts veikt izmaiņas arī likumdošanā, kuros paredzēts precīzāk atrunāt atstarojošo elementu lietošanu, kādi būtu jālieto velosipēdistam, un noteikt, kā turpmāk velosipēdists drīkstēs šķērsot brauktuvi.

Komentāri 13

Jāa

Visur KASĒ tikai naudu, atdeves nekādas, bet visi tīko pēc NAUDAS!
KO TIK VĒL NEIZDOMĀSIM! DRĪZ PAT KĀJĀMGĀJĒJAM BŪS JĀMAKSĀ NODOKLIS PAR PĀRVIETOŠANOS.
CIK ILGI TAS TURPINĀSIES?!

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 10:05

Velosipēds

Iepriekšējie divi komentētāji izceļas ar "īpašu" gudrību. Nebrīnos, ka tiekat nepārtraukti apmānīti un apkrāpti, ja pat tekstu nejēdzat izlasīt.

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 11:03

Braucējs

Es uzskatu, ka tā ir laba ideja, šajos zagļu laikos tomēr ir kāda garantija, ka mans velosipēds ir datu bāzē piefiksēts un pat ar foto. Un, ja tas ir bez maksas, tad vispār nav ko prātot- vajag vai nevajag. Laba CSDD akcija !

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 15:23

pedāļminējs

Cienijamais, Dubļān!
Varbuut, Jums tas neinteresē, bet man pēc šī raksta būti ļoti būtiski uzzināt, dažas nesvarīgas (Jūsu prāt) lietas:
*kur jādodas, lai piereģistrētu velosipēdu;
*kādiem dokumentiem jābūt līdzi, ierodoties uz reģistrāciju;
*kādā formātā jābūt foto, lai pievienotu tos datu bāzei;
* vai reģistrāciju var veikt arī e-vidē????????

Paldies Aldi, sausiņus esam jau atēdušies....! :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 22:45

Johns

Interesanti, ka iegādes apliecinoši dokumenti netiek prasīti.
Varu piereģistrēt arī kaimiņa velosipēdu kā savu ;)

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 11:33

Johanam

Tieshi tapec jau sev piederosas mantas, it seviski kustamas, ir jasarga. Un sis butu viens no labakajiem variantiem- registrejot.

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 12:34

Jānis

Es piereģistrēju savu velosipēdu. Aizbraucu uz CSDD Valkas nodaļu, tur man laipni piedāvāja nofotografēt velo, iegādes dokumenti man bija, bet tie varot nebūt, jo īpašnieks pats var deklarēt, ka tas ir mans. Man bija jānosauc velosipēda marka un modelis un rāmja numurs un kad iegādāts. Un ļoti labi, ka tas viss bez maksas.

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 12:52

Tagad bus izveidots registrs un uz rudeni ekspluatacijas nodoklis tiks attiecinats ari uz nemotorizeto transportu. Bezmaksas siers ir tikai pelu slazda un tiesam jasmejas, ka atrodas vel letticigie, kas tic pasakam, ka ta cinisies ar velo transporta zagliem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 13:08

***

Beidz musināt cilvēkus ! Nu gan baidītājs atradies, laikam esi no valdības, ka tā visu zini...

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 17:06

Teodors

Dažās valstīs šī procedūra izdarāma jau veikalā un pārdevējs datus nodod policijā.

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 20:10

pedāļminējs

hmmmmm, būs jāpiepūš vaigi un jāminās uz Valmieras CSDD! Tā jau var liekos kg pakāst, kurus gādīgi esmu krājis visu ziemu! :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.14 19:03

IVIS

vispār, viss ir itin ērti izdarāms caur https://e.csdd.lv/
Jāievada velosipēda marka, modelis, rāmja nr., rāmja nr. foto un arī paša velosipēda foto.
Un, cik saprotu, bez maksas tas ir izdarāms, tikai līdz mēneša beigām. Pirms tam tas maksāja kkur ap 1.20 Ls

pirms 9 gadiem, 2011.05.16 18:27

Citas ziņas