Velta Rācene: “Bez “Ziemeļlatvijas” savu ikdienu nespēju iedomāties

Smilteniete Velta Rācene mēdz piedalīties konkursos un loterijās, bet, kā pati saka, - mūžs ir garš, bet vinnests īss. Tāpēc Velta bija īpaši saviļņota, kad uzzināja, ka kļuvusi par vienu no laikraksta "Ziemeļlatvija" abonēšanas akcijas uzvarētājiem.

Esam rakstījuši, ka tie, kuri jūnijā pasūtīja "Ziemeļlatviju" uz gadu vai pagarināja esošo abonementu, lai tas būtu aktīvs līdz nākamā gada 30. jūnijam, piedalījās vērtīgā akcijā. Balvā bija ceļojums - to laimēja valcēnietis Anatolijs Lūss, grāmatas - tās saņēma blomēniete Māra Zaharenko un smilteniete Anna Vimba, žurnāla "UNA" abonomentu gadam launkalnietis Jānis Cīrulis, taču žurnāla "Dienas Ēdieni" abonementu vienam gadam ieguva tieši Velta.

Pensionāri piedalīties šajā akcijā pamudināja laikraksta Reklāmas nodaļas darbiniece. "Viņa piebilda, ka akcijā tiks izlozēti vairāki uzvarētāji un viņiem balvas, nudien, būs vērtīgas," atceras smilteniete.

Tā kā sievietei iepriekš nav veicies ne akcijās, ne konkursos, arī šoreiz uz balvu viņa necerēja. "Es ļoti priecājos, jo man veicas reti. Šī varbūt ir trešā reize dzīvē, kad laimēju ko vērtīgu. "Dienas Ēdienus" biju apskatījusi pie draudzenes.

Pirmais iespaids par žurnālu ir labs. Tagad to varēšu kārtīgi izpētīt. Noteikti eksperimentēšu virtuvē, jo ēst gatavošana man patīk un padodas. Kļūšu vēl gudrāka pavāre. Labprāt izmēģināšu ko jaunu," aizrautīgi stāsta uzticīgā "Ziemeļlatvijas" lasītāja.

Velta vietējo laikrakstu abonē kopš 1959. gada, kad pārcēlās uz dzīvi Smiltenē. Viņa spilgti atceras, ka tolaik avīzi sauca par "Darba Karogu", tad - "Mūsu Zemi", kas vēlāk un vēl joprojām ir "Ziemeļlatvija". "Nekad neesmu pārtraukusi lasīt jūsu avīzi. Vienmēr to esmu pasūtījusi uz pusgadu vai gadu, jo tā ir izdevīgāk un ērtāk.

Ikreiz, kad avīze iznāk, to izlasu no sākuma līdz pat beigām vai otrādi - reizēm sāku ar pēdējām lapām. Priecājos, ka spējat mainīties, kļūstat krāsaināki. Sirdij tuvāka ir medicīnas tēma un sports, jo mazdēls spēlē volejbolu. Gribētos, lai vairāk būtu rakstīts par Smilteni," savas domas pauž smilteniete.

Velta atklāj arī to, kas viņu kā lasītāju neapmierina. "Vienīgi man nepatīk, ka, rakstot par noziegumiem, vainīgie netiek saukti vārdā. Ko līdz izlasīt, ka noticis ceļu satiksmes negadījums, ja neuzraksta, kurš to izraisījis?" neizprot pensionāre.

"Ziemeļlatviju" Veltas ģimenē labprāt lasa vīrs un meita, avīze regulāri tiek iedota izlasīt arī kaimiņiem un draudzenes ģimenei.

Arī Tu neaizmirsti abonēt savu "Ziemeļlatviju"!

Citas ziņas