Vērš ceļotāju uzmanību uz Īslandes Grimsvētna vulkāna izvirdumu

Ārlietu ministrija vērš ceļotāju uzmanību uz Īslandes Grimsvētna vulkāna izvirduma radītajiem aviosatiksmes traucējumiem.

21.maijā Īslandes dienvidaustrumos sākās visaktīvākā Grimsvētna vulkāna izvirdums. Vulkānisko pelnu dēļ ir slēgta Īslandes gaisa telpa un atcelti gan vietējie, gan starptautiskie avioreisi. Piemēram, šobrīd lidsabiedrības ir paziņojušas par reisu atcelšanu vairākās Lielbritānijas lidostās Skotijā un Ziemeļīrijā. Atcelti ir arī daži reisi uz Norvēģiju. Pelnu mākonis turpina virzīties uz dienvidiem Francijas un Spānijas virzienā.

Ņemot vērā, ka situācija var strauji mainīties, Ārlietu ministrija iesaka iedzīvotājiem pirms doties ceļojumā sazināties ar galamērķa lidostām vai lidsabiedrībām un pārliecināties, vai plānotais reiss nav atcelts. Ja reiss ir atcelts, tad neatliekamos gadījumos ministrija iesaka ceļotājiem meklēt alternatīvas iespējas, kā nokļūt galamērķī - izmantot autobusus, vilcienus vai automašīnas.

Atrodoties ārvalstīs, ārkārtas situācijās, problēmu un neskaidrību gadījumos, ceļotājiem ir iespēja pēc padoma un palīdzības vērsties Latvijas vēstniecībā attiecīgajā valstī.

Tāpat Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.

Citas ziņas