Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības inspekcijas jūnija peldūdens kvalitātes pārbaudes: peldēties aizliegts Ainažu pludmalē

Veselības inspekcija informē, ka pēc 4. un 5. jūnijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir aizliegts peldēties Ainažu pludmalē. Peldūdens paraugos tika konstatēts paaugstināts zarnu enterekoku daudzums, kas ir viens no fekālā piesārņojuma indikatoriem. Papildu peldūdens paraugi Ainažu pludmalē tiks ņemti nākamnedēļ.

Veselības inspekcijas vides veselības speciālisti atgādina, ka aizliegums peldēties liecina, ka peldoties šādā ūdenī pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa - zarnu trakta infekcijas slimībām.

Pārējās oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām, un peldvietās ir atļauts peldēties. Ūdens kvalitāti 46 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu - no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas jūlija sākumā.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, kuru dzīvesvietas tuvumā nav peldvietas, kas noteikta kā valsts oficiālā peldvieta, pirms peldēšanās novērtēt peldvietu vizuāli, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem: netipiska ūdens krāsa vai smarža; virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas); peldoši un citi atkritumi ūdenī; naftas produkti; fitoplanktona aļģu (zilaļģu vai zaļaļģu) masveida savairošanās - tā saucamā ūdens „ziedēšana". Novērojot iepriekš minētās parādības, vai rodoties aizdomām, ka peldūdens kvalitāte ir pasliktinājusies, iedzīvotāji ir aicināti par to informēt Veselības inspekciju, aizpildot anketu Veselības inspekcijas mājaslapas www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība - Peldūdens.

Iedzīvotāju līdzdalība peldvietu ūdens monitoringā Inspekcija organizē ar mērķi aktualizēt diskusiju par peldūdens kvalitāti Latvijā, kā arī iegūt informāciju, nepieciešamības gadījumā arī informēt sabiedrību par iedzīvotāju novērojumiem peldvietās, kuras nav iekļautas oficiālo peldvietu sarakstā.

Pilnais oficiālo peldvietu saraksts atrodams Inspekcijas mājas lapā www.vi.gov.lv sadaļā „Vides veselība" - „Peldūdens", atspoguļots arī kartes veidā.

Citas ziņas