Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības inspekcijas peldūdens kvalitātes pārbaudes: atļauts peldēties Ainažu pludmalē

Veselības inspekcija informē, ka pēc šonedēļ atkārtoti veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm, atcelts aizliegums peldēties Ainažu pludmalē. Peldūdens paraugos netika konstatēts paaugstināts zarnu enterekoku daudzums.

Kā vēstīts iepriekš, pagājušajā nedēļā peldūdens paraugos, kas ņemti Ainažu pludmalē, tika konstatēts paaugstināts zarnu enterekoku daudzums, kas ir viens no fekālā piesārņojuma indikatoriem, un 8.jūnijā tika noteikts aizliegums peldēties Ainažu pludmalē.

Pārējās oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām, un peldvietās ir atļauts peldēties. Ūdens kvalitāti 46 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu - no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas jūlija sākumā.

Pilnais oficiālo peldvietu saraksts atrodams Inspekcijas mājas lapā www.vi.gov.lv sadaļā „Vides veselība" - „Peldūdens", atspoguļots arī kartes veidā.

Citas ziņas