Vētra Valkas rajonā dzīvi neapstādināja

Tik stipras sniega vētras, kā svētdien un pirmdien Latvijā nav bieži vērojamas

Saistībā ar klimata izmaiņām visā pasaulē, meteorologi sola, ka tādas būs aizvien biežāk.

 

Pirmdien Valkas domes Teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbinieki sniega tīrīšanas darbus uzsāka pusdivos naktī. "Darbā esam iesaistījuši visas piecas tehnikas vienības un visus strādniekus. Produktivitāte ir zema - visas naktī notīrītās vietas stiprais vējš pamazām aizvelk," sūrojas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe.

 

 

Stiprā vēja dēļ pilsētā nolauzti daudzi lieli koku zari. Vislielāko uzmanību nodaļas darbinieki velta ielu krustojumu iztīrīšanai. Diemžēl naktī ielu malās atstāts daudz mašīnu, tās ir ieputinātas un traucē tīrīšanai.

 

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš "Ziemeļlatviju" informēja, ka izsaukumi saistīti ar transporta līdzekļu negadījumiem. Smiltenes pusē vajadzēja palīdzēt sniegā iestigušai neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnai.

 

 

Valkā tā dēvētajā melnajā punktā - Rīgas un Zemgales ielas krustojumā - no ceļa noslīdēja fūre. Par laimi, tā bija bez kravas, tāpēc glābšanas dienesta puiši to bez īpašas piepūles izvilka uz ceļa. Grūtāk bija ar pilsētas maršruta autobusu. Tie, kuri devās uz Lugažu staciju, bija spiesti tur nokļūt kājām. Arī Lauktehnikas mikrorajona iedzīvotāji no rīta nevarēja izmantot maršruta autobusa pakalpojumus.

 

Valkas rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3. nodaļas priekšnieks Vadims Žīgurs, jautāts par iespējamajiem negadījumiem rajonā, atbildēja, ka neviena avārija nav reģistrēta. Protams, ir vairāki gadījumi, kad autovadītāji nav spējuši noturēt savus braucamos uz ceļa, tāpēc šādos laika apstākļos V. Žīgurs iesaka automašīnu neizmantot, bet, ja nu tas nepieciešams, tad izvēlēties situācijai atbilstošu ātrumu.

 

Spēcīgā vēja dēļ Smiltenes pusē pirmdien agri no rīta bez elektrības palika Bilskas, Variņu, Launkalnes, Palsmanes, Vijciema un Blomes pagasts un aptuveni puse Smiltenes pilsētas.

 

Līdz dienas vidum akciju sabiedrības "Sadales tīkls" Smiltenes apkalpes zonā bez elektrības līniju bojājumu dēļ palika 13 transformatoru punkti - galvenokārt Vijciema un Variņu pagastā. Tas skāra aptuveni 126 saimniecības un mājokļus.

 

A/s "Sadales tīkls" Ziemeļu reģiona Smiltenes nodaļas vadītājs Jānis Norkus vakar pēcpusdienā informēja, ka bojājumu ātru novēršanu apgrūtina piesniegušie ceļi. Līniju labošanā mobilizēts viss Smiltenes nodaļas tehniskais personāls. Tomēr tik un tā J. Norkus prognozēja, ka būs mājokļi, kuros elektrības nebūs līdz otrdienai.

 

Piesnigušo ceļu dēļ vakar rīta pusē reisā no Smiltenes autoostas nedevās pasažieru autobusi, kuru mērķis bija Launkalne, Vidaga un Kalnaine. Pārējos maršrutus autobusi izbrauca, taču ar kavēšanos.

Citas ziņas