Vētras trauksme izsludināta desmit valstīs 3

Brīdinājums par svētdien un pirmdien gaidāmu vētru izsludināts desmit valstīs, tajā skaitā Latvijā, liecina informācija Eiropas valstu meteoroloģisko brīdinājumu sistēmā Meteoalarm.

Svētdienas pēcpusdienā vēja brāzmas ar orkāna spēku plosās Ziemeļjūrā pie Norvēģijas dienvidiem un Dānijas. Vakarā stiprākā vēja zona virzīsies pāri Dānijai un Zviedrijas dienvidiem, sasniedzot Baltijas jūras dienvidu daļu, kur naktī uz pirmdienu gaidāmas vēja brāzmas līdz 36 metriem sekundē un līdz desmit metriem augsti viļņi.

Brīdinājums par vētru ir spēkā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Vācijā, Polijā un Kaļiņingradas apgabalā. Zviedrijā un Somijā ir spēkā arī brīdinājums par vietām gaidāmu sniegputeni, vairāku valstu sinoptiķi brīdina arī par piekrastes applūšanu.

Augstākās pakāpes jeb sarkanais brīdinājums ir spēkā Zviedrijas dienvidrietumu piekrastē saistībā ar orkāna stipruma vēja brāzmām un augstu ūdens līmeni, Polijas ziemeļu piekrastē vētras un plūdu dēļ, kā arī Latvijas rietumu piekrastē gaidāmā ļoti stiprā vēja dēļ. Kurzemē vēja ātrums brāzmās jau sasniedz vētras spēku, un tuvākajās stundās vējš pastiprināsies visā Latvijā.

Vētras trauksme atcelta Lielbritānijā, kur vējš jau ir rimies. Vēja ātrums brāzmās daudzviet Britu salās sasniedza 25-30 metru sekundē, augstākajos Skotijas kalnos tika reģistrēti 50 metri sekundē.

Komentāri 3

nebus neka

nakti 10ms vejs un viss. un no pirmd pusdienam saule lidz 7 dec.

pirms 9 gadiem, 2011.11.27 14:38

Vētra

Jau no piektdienas sola un sola...murgs, ko var taisīt tik apšaubāmas prognozes! Ne nu būs, nekā, tikai tracina tautu tie sinoptiķi, pajautājiet tai Sedas laika vērotājai, tā paskatīsies debesīs un pateiks precīzi,es tiem sinoptiķiem neticu! Ja kas, tad tas Augstākais tikai to var pateikt. Un tad- diez vai!

pirms 9 gadiem, 2011.11.27 16:59

XXX

Reti tā gadās, bet šoreiz prognozes piepildās.
Sedas tanti gan nepieminiet - viņas prognozes pārsvarā nepiepildās. Tas, ka tante - pensināre aiz garlaicības savas "prognozes" bārsta pa labi un pa kreisi, nenozīmē, ka viņa ir spējīga noteikt kāds laiks būs turpmāk.

pirms 9 gadiem, 2011.11.27 19:10

Citas ziņas