Vislielākā piekrišana “Ziemeļlatvijai” 1

Cilvēki vēlas zināt, kas notiek pašu rajonā un pašvaldībā

Līdz šim abonēšanas kampaņas laikā visvairāk drukāto presi pasūta tie, kuri spēj samaksāt sešu mēnešu vai gada tēriņu. Lielākā daļa pensionāru to darīs tūlīt pēc pensijas saņemšanas.

 

"Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tagad abonē jūtami mazāk preses izdevumu. Mūsu pasta nodaļā lielākoties pasūta "Ziemeļlatviju". No lielajām avīzēm, šķiet, līdere ir "Latvijas Avīze"," stāsta Valkas pasta operatore Līga Graudiņa. Tā vai citādi, taču abonentu skaits samazinās visām avīzēm un žurnāliem.

 

Ko darīt, ja nenāk miegsNodaļas priekšniece Vija Priedīte paskaidroja, ka precīzas ziņas būs tikai pēc abonēšanas kampaņas beigām. Pašlaik varot vadīties tikai pēc līdzšinējās pieredzes un iekšējās izjūtas. "Cilvēki vēlas zināt, kas notiek pašu rajonā, tāpēc Valkas rajona avīzītei ir lielākā piekrišana," secina V. Priedīte.

 

"Ziemeļlatvijas" žurnālists pasta nodaļā iegāja, kad preses izdevumus abonēja viena no čaklākajām lasītājām - Valkas pagasta iedzīvotāja Ināra Balkāje. Viņa turpmāk lasīs vairāk par 10 dažādiem izdevumiem. "Ko citu lai pensionārs dara? Naktī miegs nenāk, tāpēc var brīvi nodoties lasīšanai," smaida pensionāre.

 

 

Viņa vairāk interesējas par dažādām praktiskām lietām, nevis politisko kaislību virpuļiem. Jautāta, kas "Ziemeļlatvijā" viņu interesē visvairāk, I. Balkāje atbild, ka grozījumi likumdošanas aktos, izmaiņas un jaunumi pagasta dzīvē.

 

Jāpaspēj līdz 10. decembrimIr vairāki veidi, kā abonēt "Ziemeļlatviju", un dažādas cenas saistībā ar pasūtīšanas vietu un piederību sociālai grupai. Privātpersonai pasūtot pastā, vienam mēnesim laikraksts izmaksās 3,29 latus (gadam - 36,19), privātpersonām redakcijā - 3,15 latus (34,65), pensionāriem redakcijā - 2,99 (32,89). Savukārt cena bez piegādes mājās ir 2,89 lati (31,79).

 

Laikrakstu var abonēt redakcijā Ausekļa ielā 1, Valkā un Smiltenes birojā Baznīcas laukumā 5; zvanot abonentu servisam pa bezmaksas tālruni 8000150; portālā www.ziemellatvija.lv un www.diena.lv/abonesana. Visnotaļ ērts ir automātiskās apmaksas abonements, jo nebūs jāpiedzīvo situācija, kad tādu vai citādu iemeslu dēļ aizmirsies pasūtīt avīzīti. Naudu noteiktā laikā no personīgā konta noskaitīs automātiski. Diemžēl šo iespēju izmanto maz cilvēku. Valkā tādi ir 25, bet Smiltenē - vēl mazāk.

 

Kā pastāstīja "Ziemeļlatvijas" biroja administratore Aira Vjažēviča, laikrakstu bez pasta piegādes pasūta apmēram tikpat daudz cilvēku, cik pērn. Lielākoties tie ir pensionāri, kuri nav droši par savu mājas pastkastīti, turklāt viņi labprāt izstaigājas, un atnākšana pēc avīzes ir labs iegansts šādam gājienam.

 

 

Daudz iedzīvotāju izmanto iespēju savu avīzīti pasūtīt kopā ar "Dienu". Tā lētāk. Administratore atgādina, ka laukos dzīvojošajiem nav noteikti jāierodas pašiem redakcijā abonēt avīzi. To var izdarīt arī kaimiņš vai paziņa, paņemot līdzi pasūtītāja personas datus un tālruņa numuru.

 

Vakar laikrakstu uz gadu pasūtīja strencēniete Ārija Čičevska. Pērn viņa reiz aizmirsusi to izdarīt vienam mēnesim, un to nevarējusi nopirkt nedz Strenčos, nedz Valmierā. Interesanti, ka Valmierā iznākošo "Liesmu" var nopirkt visur, arī Valkā. Strencēniete ļoti slavē "Ziemeļlatviju" un ir pārliecināta, ka tā ir daudz skaistāka par kaimiņu rajona laikrakstu.

Komentāri 1

Valceniete

Nu naudiga gan ta pensionare,ka var atlauties 10 dazadus izdevumus pasutit,drosi no laukiem ,pilsetnieki jau nevar to atlauties......?

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 22:05

Citas ziņas