Vissaspringtāk strādāt vajadzējis mediķiem

Jaunā gada pirmā diena atnesa sniegputeni un daudz sniega. Brīvdienās biezā sniega dēļ neizbraucami kļuva daudzi lielceļi laukos.

Tiesa gan, ceļu uzturētāji gaidāmajai stihijai jau bija sagatavojušies un jau svētdien uzsāka brauktuvju tīrīšanu, kaut lielā darba apjoma dēļ ne visur uzreiz bija iespējams nošķūrēt sniegu. Vissaspringtāk 1. un 2. janvārī nācās strādāt neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Juris Memļuks stāsta, ka vairākviet pagastos līdz pacientu mājām mediķiem vajadzējis brist kājām. "Nekāds pārsteigums mūsu darbiniekiem gan tas vairs nebija.

Liela daļa dienesta speciālistu pie šādiem apstākļiem jau ir pieradusi un attiecīgi tam sagatavojušies. Laukos līdz mājām ārsta palīgiem ir vajadzējis brist gan 20, gan 50 un vairāk metru. Kopumā svētku brīvdienās mediķi, lai sniegtu pirmo palīdzību, ir nogājuši apmēram trīs kilometrus," stāsta J. Memļuks.

Bijušā Valkas rajona teritorijā neatliekamās palīdzības darbiniekiem nav bijis īpašu sarežģījumu nokļūšanai līdz palīdzības izsaucējiem. Vienīgi 30. decembrī grūti izbraucams bijis ceļš no Strenčiem līdz Smiltenei. Balvu pusē gan nācies lūgt vēl vienu brigādi, lai tā dodas pie slimnieka no otras puses, jo izsauktās brigādes automašīnai ceļu aizšķērsojis nokritis koks.

"Ar laikraksta starpniecību vēlos pateikties visiem dienesta mediķiem, kuri šajos smagajos apstākļos apzinīgi veikuši savu pienākumu," saka J. Memļuks.

Centra vadītājs piebilst, ka no 31. decembra līdz 2. janvārim izsaukumu skaits reģionā bijis apmēram par trešdaļu lielāks nekā parasti, jo vairāk vajadzējis sniegt palīdzību pārlieku alkohola lietošanas gadījumos.

Gluži mierīgi gadu miju pavadījuši ugunsdzēsēji. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļā "Ziemeļlatviju" informēja, ka no 30. decembra līdz 2. janvārim nav bijis neviens izsaukums.

Apzinīgi svētkos bijuši autovadītāji. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma stāsta, ka bijušā Valkas rajona un visas Vidzemes teritorijā svētkos neviens vadītājs nav aizturēts alkohola reibumā.

Citas ziņas