Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visvairāk par braukšanu apledojumā un putenī raizējas laucinieki 2

Šonedēļ Vidzemē uz ceļiem jau parādījies pirmais sniegs un apledojums. Pie darba ķērušies valsts autoceļu uzturētāji, taču visus ceļus viņi šoziem šoferiem pieņemami notīrīt un nokaisīt nevarēs.

Otrdien Smiltenē ar pašvaldību pārstāvjiem tikās valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" un "Latvijas Autoceļu uzturētājs" vadība, lai informētu par jaunajā ziemas sezonā valsts ceļu uzturēšanai paredzēto finansējumu. Tas ir plānots iepriekšējās ziemas plānotā finansējuma līmenī, un par šo naudu ceļu ideālu stāvokli nevar dabūt, atzīst valsts akciju sabiedrības (VAS) "Latvijas valsts ceļi" valdes loceklis Aldis Lācis.

Laukos ledū dzīs rievasLatvijā kopumā šās ziemas sezonas visiem darbiem paredzēti 19,9 miljoni latu, tai skaitā - 15,8 miljoni latu sniega tīrīšanai un ceļu kaisīšanai. "Latvijas Valsts ceļu" Smiltenes nodaļai iedalītā summa plānotajā ziemas sezonā no 1. oktobra līdz 31. martam ir 659 tūkstoši latu.

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" valdes priekšsēdētājs Vigo Legzdiņš "Ziemeļlatvijai" prognozē, ka ziemā valsts galvenie autoceļi un reģionālie ceļi ar intensīvu satiksmi būs normālā, izbraucamā līmenī. Tāpat arī uzmanību pievērsīs maršrutiem, pa kuriem no rīta kursē autobusi, vedot skolēnus uz skolu. "Problēmas un neērtības sagādās vietējās nozīmes ceļu stāvoklis.

Ja būs smaga ziema, tad, iespējams, atsevišķos maršrutos, kas nav iekļauti kaisāmo posmu sarakstā, varētu būt problēmas, sevišķi agrajās rīta stundās. Vispirms tīrīsim lielās maģistrāles un tikai pēc tam tiksim līdz mazākas nozīmes ceļiem," atzīst V. Legzdiņš.

Jau tagad par apledojumu un puteni raizējas lauku iedzīvotāji. Bilskas pagasta iedzīvotājs Roberts Miezītis priecājas, ka viņa "Ņiva" ir kā visurgājējs, taču ziemā ne reti nākas palīdzēt citiem autovadītājiem, kuru mašīna ir iebuksējusi un jāvelk. "Ceļu no Bilskas uz Gaujienu caur Lobērģiem ziemā tīra reti. Reizēm tas aizputināts tā, ka netiek cauri, un dzenam sniegu ar buferi. Nedaudz palīdz, kad ceļinieki ledū iedzen rievas," stāsta R. Miezītis.

Atbilstoši piešķirtajam finansējumam ceļinieki arī šoziem zemākas uzturēšanas klases jeb lauku ceļus pārsvarā tikai rievos, nevis kaisīs. Ja vienīgi būs stiprs apledojums, tad uz brauktuves bērs smilts vai smilts un sāls maisījumu. Jāizvēlas pareizs ātrumsJa ceļš ir piesnidzis, nav ieteicams braukt pārāk tuvu ceļa malai, jo varētu būt grūti nosakāms, kur beidzas ceļš un kur sākas grāvis vai nogāze, speciāli izdotā bukletā iesaka VAS "Latvijas Valsts ceļi". Jācenšas braukt tā, lai visu laiku būtu vilkme un pēc iespējas izvairīties no riteņu izbuksēšanas.Pats galvenais, autovadītājam ir jāizvēlas pareizs braukšanas ātrums atbilstoši ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem, atgādina Vidzemes reģiona Policijas pārvaldes Valkas iecirkņa kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Vehi.

"Bijušā Valkas rajona teritorijā ziemā ir bīstami ceļu posmi, piemēram, nogāzes, un bijuši ceļu satiksmes negadījumi, kad paralēli vadītāja rīcībai tos ietekmējis arī slidens ceļš. Taču pat tad, ja ceļš nav ticis nokaisīts noteiktajā termiņā un autovadītājs pēc ceļu satiksmes negadījuma vērstos tiesā ar pretenzijām, pierādīt savu taisnību nebūtu viegli, jo jāizvēlas pareizs braukšanas ātrums," skaidro J. Vehi. Tomēr policists atzīst, ka iedzīvotājiem ir pamats sūdzībām, lai ceļi ziemas sezonā tiktu uzturēti daudz labāk, it īpaši lauku apvidos.

To, kādi braukšanas apstākļi sagaida uz ceļa, ikviens autovadītājs var noskaidrot, zvanot VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta dežurantam. Vidzemes reģionā dežurants strādā Smiltenē, un viņu visu diennakti var sazvanīt pa tālruni 28648777 vai 64772797. Tāpat šoferi tur var vērsties ar pretenzijām par ceļu stāvokli. Informāciju par laika apstākļiem un citām aktualitātēm var iegūt arī internetā www.lvceli.lv vai www.celugids.lv.

"Visvairāk pretenziju ir pavasarī par apledojušiem ceļiem," saka ziemas dienesta dežurante Ligita Lapiņa. Vakar ceļu satiksmi Vidzemē, arī bijušā Valkas rajona teritorijā, apgrūtināja migla.

Komentāri 2

nazis

XXL 11.11.2010. 11:20:34
Ir mainīgās izmaksas, kas atkarīgas šajā gadījumā no laika apstākļiem, un ir pastāvīgās izmaksas, kas vienkārši ir. 20% nav daudz.

pirms 7 gadiem, 2010.11.12 20:45

Citas ziņas