Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VUGD: Pārpurvotā teritorijā glābšanas darbi notiek pirmo reizi 25

20 gados, kopš strādāju, pirmo reizi sajūtu tik lielu cilvēku atsaucību un palīdzību, portālam ziemellatvija.lv atklāj Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Viņš atzīst, ka šāda veida glābšanas darbi tik plašā, turklāt pārpurvotā teritorijā notiek pirmo reizi. Vislielākais darba apjoms tika paveikts vakar, 19. novembrī. Diemžēl tas joprojām nav devis nekādus rezultātus. Nav atrasta laiva, pēc kuras atrašanās vietas varētu secināt, kur ir meklētie cilvēki. Ar atbildīgo amatpersonu vēlreiz pārrunājam notikumu secību no viņa skatupunkta.

Tātad 17. novembris pulksten 20.00. Tiek saņemts piederīgo paziņojums, ka nav atgriezušies mājās trīs makšķernieki, kuru mašīna atrasta pie dīķiem. Pirmajā vakarā uz notikuma vietu devās Strenču, Valkas un Valmieras posteņu darbinieki. Glābēji strādāja līdz pulksten 3.00 naktī.

Tad darbi pārtraukti un pieņemts lēmums tos turpināt gaišajā diennakts laikā.

Nākamajā dienā 18. novembrī darbi turpinājās. Uz Sedas purvāju devušies Strenču un Valmieras posteņu glābēji, kā arī iesaistījušies divas vai trīs laivas, ar kurām pazudušos meklējuši viņu draugi.

Laika apstākļu dēļ nav bijis iespējams izmantot helikopteru, bet brigādes komandieris apgalvo, ka tas būtu pacelts, ja netraucētu migla. Tuvinieku sniegtais pazudušo apģērba raksturojums papildinājis bažas, ka viņus būtu sarežģīti ieraudzīt, jo visi bijuši ģērbušies tumšās, pat zaļganās drēbēs.

Visplašākā meklēšanas operācija tika paveikta vakar, 19. novembrī. Purvs tika sadalīts nosacītos taisnstūros un tie mērķtiecīgi pārbaudīti viens pēc otra. Darbos iesaistījušās 12 laivas, kā arī 26 cilvēki, kuri pārbaudījuši krastus. Dienas gaitā piepulcējušies vēl cilvēki, tai skaitā zemessargi un meklējumi intensīvi turpinājušies. Diemžēl rezultāti joprojām bija neapmierinoši. Laiva joprojām nav atrasta.

Veicot eksperimentu ar līdzīgu peldlīdzekli, glābēji secinājuši, ka arī piesmēlusies šāda tipa laiva nevarētu pilnībā nogrimt. Tai vajadzētu būt redzamai ūdens virspusē. Dažas pazudušo mantas atrastas 7 kvadrātā (skat. karti). Tas arī pagaidām vienīgais meklēšanas rezultāts.

Šodien uz notikuma vietu devušies Strenču posteņa glābēji, bet J. Skrastiņš atklāj, ja šobrīd nepieciešamas idejas, ko vēl varētu iesākt, ņemot vērā, ka vakar pārmeklēta ļoti plaša teritorija. Ja ļaus laika apstākļi, tad paliek cerība meklējumus turpināt ar helikoptera palīdzību.

Komentāri 25

valka

Vai Skrastiņs gadījumā nestāsta par tiem glābšanas darbiem, ko organizē, vada un plāno Mārtiņš? Bet ko plāno un dara paši glābēji?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 10:31

valceniete

glabeji jau ir tik cik ir

ari es szinajos ar martinju un welejos plidzet bet bez motorlaivas un aprikojuma un ja wel apkartni neparzin tad naw tur ko darit...:(

un atliek tik meklet motorlaivu

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 10:35

ivars

Un vai tur nenoderētu glābēju rīcībā esošā laiva uz gaisa spilveniem ...?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 10:42

žēl

Ir jau labi dzēst ugunsgrēkus Krievijā un piedalīties dažādās misijās, kur tik Eiropai vajag, bet paši savās mājās neprotam būt saimnieki un palīdzēt savējiem, kad tas tiešām ir vajadzīgs. Nevainoju arī tos cilvēkus, kuri šeit godprātīgi pilda savu pienākumu, bet .....
Es 18. 11. vēroju parādes translāciju no Rīgas un man ir kauns.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 10:43

Zaiga

Arī es ļoti daudz par šo nelaimi domāju.Ja nav atrasta laiva,bet airi ir....Varbūt noticis kas krimināls?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 11:14

Zaiga

Ja laivu nevar atrast ,bet airi ir,ka nav noticis kas krimināls?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 11:19

OzolaS

Lai pārvietotos ar laivu, viņi izmatoja motoru, jo ar airiem tur pārvietoties ir ļoti sarežģīti. Airi vienkārši bija laivā.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 11:33

..

ja mantas atrada 7.kvadrātā, tad motorlaiva tur pilnīgi nav vajadzīga, bet drīzāk ķekši! ..ja airi bija 7.kvadrātā, tad kāda velna pēc jāmeklē pa visu platību? būtu daudz vieglāk saprast, ja kāds ievilktu uz kartes krustiņu tajā vietā, kur airus un jaku atrada atrada..pie tam vienā rakstā teikts, ka bija viens airis, bet citur, ka airi(divi?) ..kā tad bija patiesībā?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 11:36

OzolaS

Sazinājāmies ar Evu, kura apstiprināja, ka meklēšana turpinās. "Brienam," viņa īsi raksturoja šābrīža darbības. Mežā un purvā laiks ir skaidrs, miglas nav, bet helikopteru nevar izmantot, jo migla ir tajā augstumā, kurā pārvietojas šis lidaparāts. Jaunums ir tas, ka no Rīgas šobrīd ceļā ir deltaplāns, kas palīdzēs meklēt. Sarunāta arī privātā lidmašīna "mazais kukuruzņiks". Ar lidma''sinu nolemts pārlidot teritoriju un fotografēt, lai varētu atrastt kādas koordinātes.Turpināsim sekot notikumiem.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 11:40

zinātājs

kāds ir sazvanījis "Panorāmu", "Degpunktu", "Tautas Balsi", "Bez tabu"?
Tautai jāzin kā tiek izlietoti viņas maksātie nodokļi glābšanas dienesta vajadzībām!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 11:52

to zinātājs

Palasi citus rakstus, kur bija jau komentāros minēts, ka Panorāma jau brauc uz Sedas purviem. Cerams, ka arī degpunkta komanda zin un informēs tautu par valsts amatpersonu neizdarību un neatsaucību šajā grūtajā brīdī puišu meklēšanā.
Turaties un visa Valka tur īkšķus, lai tikai atrastos visi sveiki un veseli..:)
ar nepacietību gaidām kādas jaunākas ziņas no notikuma vietas..
Visiem izturību - gan puišiem, gan meklētājiem!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 12:11

Kādreiz Kārķos piedaloties līdzīgā operācijā vietējie iedzīvotāji vilka DZELOŅDRĀTII.... varbūt ir vērts pamēģināt?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 12:28

zinātājs 20.11.2010. 11:52:49
kāds ir sazvanījis "Panorāmu", "Degpunktu", "Tautas Balsi", "Bez tabu"?
Tautai jāzin kā tiek izlietoti viņas maksātie nodokļi glābšanas dienesta vajadzībām!

Tas ir labi!!
Lai apgaismo par to, ka glābšanas dienests un glābēji strādā faktiski plikām rokām un tehniku , kuru izmantoja vēl tēvtēvu laikos...

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 12:35

koks

protams,protams...pie visām nelaimēm mūsu valstī vainojami glābēji.....bet vispār jau ar pazudušu cilvēku meklēšanu jānodarbojas policijai.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 12:56

mednieks

Nu ko lia saka, Vidzemes glābējiem smags liktenis, te meteorīts nokrīt, te cilvēki pazūd, grūti pārslēgties no NLO uz reālu cilvēku glābšanu.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 13:03

Šerifs

koks 20.11.2010. 12:56:02
protams,protams...pie visām nelaimēm mūsu valstī vainojami glābēji.....bet vispār jau ar pazudušu cilvēku meklēšanu jānodarbojas policijai.
_________________________________________________
Paldies, ka atgādināji....
Saprotu, ar kādu zemtekstu ir šis komentārs.
Vienīgais, ko gribu piebilst, ir tas, ka policija šajā gadījumā NEievēroja likumu un negaidīja trīs dienas.
Ceru, ka saprati arī manu zemtekstu!
Cita lieta, ja nebija apvidus kartes, nebija plānotas rīcības un, galvenais, nebija elementāru lietu: laivu, lukturu, tikai tās divas kājas un roka, un tie resursi, kas ir.
Pielauju, ka pie sistēmas, kurā neviens par neko neatbild, ir neiespējami plānot un koordinēt kādas citas institūcijas darbu, jo visur darbojas t.s. ES cirkulāri un instrukcijas kas kam ziņo un kā rīkojas.
Varam jau te un citos rakstos no uzmundrinājuma vārdiem tuviniekiem tagad mesties virsū gan glābējiem, gan policijai, bet tas jau nemainīs patiesību- mūsu valstī NAV glābšanas dienesta.
Ir struktūras, kurām uzlikts par pienākumu VISS, uzskatot, ka meklēt ūdenī , purvā, milzīgā teritorijā var gumijas zābakos, ar kabatas lukturi un koka nūju rokā....
Kā tēvtēvu laikos? .... Pie tā arī esam atgriezušies.

Negribētos, ka šīs dienas no uzmundinājuma vārdiem Bruņa, Ika un Agra tuviniekiem un kopā esamības nelaimē pārvērsos par ķengāšanos un neobjektīvu vāvuļošanu no malas.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 14:36

Cik tad ir tie glābšanas darbu vadītāji un vai vispār vieni kaut ko zina par otriem jeb tur viss notiek kā Krilova fabulā. Vai Mārtiņš un Eva vispār ir runājuši ar glābējiem. Vai Valka bija tajā naktī putenī tur purvā un redzēja ko dara glābšanas dienesta darbinieki?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 17:46

Saprotu, ka visa jezga ir pārdzīvojumu dēļ, bet interesanti ko tad vada nu plāno Mārtiņš? Vai tikai skatās binoklī un runā pa telefonu jeb pats arī ir līdis dīķos? Vai tikai Eva žurnālistiem nostāsta pa telefonu ko Mārtiņš redzējis binoklī par glābēju darbošanos? Kaut nu ātrāk puišus atrastu un beigtos šis murgs! Nepazīstu puišus personīgi, bet pēc nostāstiem zinu, ka bijuši fiziski spēcīgi un neticu, ka viņi ir noslīkuši!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 18:23

...

O lieljuksis sak mazgat galvas, policisti vai glabeji sak citus nomelnot, lai labak izskatitos.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 19:50

Citas ziņas