Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ZAAO iesaistās Lielajā talkā

24.aprīlī, Lielās talkas rīkotāji aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties Latvijas sakopšanā, satīrot kādu pašvaldības noteiktu teritoriju. SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) arī šogad nodrošinās Lielās talkas ietvaros savākto atkritumu savākšanu, transportēšanu un noglabāšanu poligonā Daibe.

Lielajā talkā savākto atkritumu transportēšanu uz poligonu Daibe organizē un apmaksā attiecīgā pašvaldība, kas ar ZAAO slēdz līgumu par talkas atkritumu tālāku apsaimniekošanu.

Viena no Lielās talkas atbalstītājām ir Latvijas atkritumu sabiedrības uzņēmumu asociācija (LASUA), kuras biedrs ir arī ZAAO. LASUA biedri vienojušies ar talkas rīkotājiem par īpašiem nosacījumiem talkas atkritumu noglabāšanai poligonos Latvijā.

Tādēļ šogad Lielās talkas laikā savāktos atkritumus poligons „Daibe" no pašvaldībām pieņems bez maksas, izņemot valsts obligātos nodokļus. Tas nozīmē, ka katrai pašvaldībai no sava budžeta būs jāsedz Dabas resursa nodoklis par atkritumu apglabāšanu 3.00 LVL par 1 t atkritumu + PVN 21%.

Ja talkas laikā savākto atkritumu transportēšana uz poligonu netiek veikta ar ZAAO transportu, transportlīdzekļa vadītājam, iebraucot poligonā, būs jāuzrāda atkritumu apraksta veidlapa, kas parakstīta un apzīmogota ar pašvaldības zīmogu. Atkritumu apraksts kalpo kā apliecinājums tam, ka poligonā ievestie atkritumi ir tikuši savākti Lielās talkas ietvaros.

Lielās talkas norises dienā, 24.aprīlī, poligons „Daibe" darbosies no 8:00 līdz 20:00. Lielās talkas laikā savāktos atkritumus poligonā varēs nogādāt līdz 28. aprīlim (ieskaitot), darba laikā no 8:00 līdz 17:00

Citas ziņas