Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ZAAO sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs pieaugs par 35,5% 13

No šā gada atkritumu apsaimniekotāja "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs pieaugs par 35,5%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) sabiedrisko attiecību pārstāve Daiga Reihmane aģentūru BNS informēja, ka no šā gada ZAAO sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs būs 19,83 lati par tonnu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Līdz šim poligonā "Daibe" piemēro 2009.gadā apstiprināto sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifu 14,3 latu par tonnu bez PVN un dabas resursu nodokļa. Tarifa kāpums ir saistīts ar vides prasību ieviešanu - atkritumu apstrādi pirms apglabāšanas, kā dēļ būtiski mainījies atkritumu apglabāšanas process un būtiski samazinājies apglabājamo atkritumu daudzums.

Uzņēmums sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojumus sniedz cieto sadzīves atkritumu poligonā "Daibe" Pārgaujas novada Stalbes pagastā.

ZAAO ir Ziemeļvidzemes reģiona pašvaldību dibināts uzņēmums. Patlaban Valmieras pilsētas pašvaldība ir lielākais ZAAO kapitāldaļu turētājs (46,97%). Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus uzņēmums sniedz Valmieras, Cēsu, Pārgaujas, Alojas, Salacgrīvas un citos Latvijas novados. Mātessabiedrība ZAAO apsaimnieko Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona sadzīves atkritumu poligonu "Daibe", savukārt meitasuzņēmums "ZAAO Enerģija" poligonā realizē projektu par biogāzes ieguvi un utilizāciju.

SPRK ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs - enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā - aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Komentāri 13

Braucējs

Par cik procentiem pieaugs komunālo maksājumu rēķins?

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 16:13

Miltiņš

Re, forši! Viss tā kā ir pārņemts, var piegriezt kloķus...:)))

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 17:29

fidels

vareni. būs jāgāz atkritumi smiltenes peldbaseinā!

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 17:41

Māris

Nju ko tad jau pie katras miskastes jāuzstāda svari un katram savs musarmaisiņš jānosver!
Kārtējais pierādījums ka dzīvojam muļķu valstī.

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 19:52

zane

te gan rakstītāji ir piemirsuši vēl vienu kāpuma iemeslu minēt - Dabas resursa nodokli, kas pieaug katru gadu

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 08:37

Es

Kāpēc rakstā nav pateikts, ka mums tarifs tadēļ NETIKS PAAUGSTINĀTS?

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 09:30

Jāa

Kad vajadzēja savervēt klientus ZAAO, tad ar putām uz lūpām stāstīja, cenas netiks paaugstinātas, nepagāja ne daži mēneši - lūk rezultāts.
NEVIENA VALSTS INSTITŪCIJA NEKO NEVIENU PRIVĀTO NEKONTROLĒ, VISĀS SFĒRĀS "PAŠDARBĪBA", KO GRIB - TO DARA, CIK GRIB, TIK SKRŪVĒ CENAS -- NU KAUT KĀDS "BARDAKS" VISĀS SFĒRĀS.
Nu ZAAo pārņēmis tautu 100% , nu tik atliek skrūvēt cenas, jo tautai nav izejas!
BARDAKS! Kad un vai kādreiz tas beigsies??
Vai par šādu Latvijas attīstību stāvējām uz barikādēm??! Lai blēžu bariņš augtu un barotos uz tautas miesas?!

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 11:43

Braucējs

Jāa

Vēl jau neviens nav teicis, ka pieaugs tarifs gala patērētājam.

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 16:00

zane

tarifs atkritumu savākšanai taču mums nemainās, paskatieties pakalpojuma sniedzēja informāciju...lai nav velti jābļaustās

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 16:52

Es

Jāa - iesaku noskaidrot visu līdz galam un tad bļaustīties "kapslokā" :)

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 16:58

Uvis

Šeit jau nu būtu ziemeļlatvija rakstiņš jāuztaisa..

Vēl pirms pus gada tika savākti 1700 paraksti smlitenes novadā par to, lai nenodotu atkritumu apsaimniekošanu zaao bez konkursa... Bija iedzīvotāju sapulce, kurā domes speciālisti skaidroja, ka viņi ir zaao kapitāldaļu turētāji, var ietekmēt lēmumus un tas nozīmē, ka tarifi neaugs. Kaut kādi rīdzinieki pat solīja par trešdaļu mazākus tarifus un bija gatavi šādu līgumu slēgt uz 2 gadiem. Tad sanāk ka mēs maksāsim divkāršu tarifu?

Kā to vērtē smiltenes novada dome, arī bijušie darbinieki? man šķiet, ka te ir pamats vērsties tiesā pret kukaiņiem. Šeit noteikti ir līdzcilvēku intereses nostādītas zemāk par savu mantrausību un kampšanas kāri. Vai KNAB te nebūtu ko darīt? Visi kukaiņi kas apzog pensionārus un pārējos nabagus (mūs), ir jānomin! Es Pieprasu Konkrētu skaidrojumu šādai bezkaunībai?

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 17:24

Uvis

http://www.ziemellatvija.lv/portals/birza/raksts.html?xml_id=22324

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 17:26

Citas ziņas