„Ziemeļlatvija” organizē politiskās debates – nāc, klausies un jautā! 14

Par ko lai balso? Kā panākt dzīves līmeņa uzlabošanos Latvijā? Kā ieviest kārtību veselības aprūpes sistēmā, kā panākt, lai latvieši nebrauc prom no savas zemes? Kā mazināt korupciju un mantrausību amatpersonu vidū?

Tādi un vēl simtiem citu jautājumu pirms 17. septembra ārkārtas vēlēšanām virmo cilvēku valodās. Visi Latvijā dzīvojošie vēlas labāku dzīvi, bet šīs vēlmes īstenošanās lielā mērā ir atkarīga no tā, kam iedosim lēmējvaras grožus. Ko ievēlēsim, tas arī valdīs. Lai pēc vēlēšanām nebūtu jānožēlo, ka nesaredzējām politiķu patiesos mērķus, ka ievēlētie valsti stūrē purvā, pirms metam vēlēšanu urnā vēlēšanu zīmi, jāgūst skaidrība, ko katra partija sola un kā strādās.

Lai palīdzētu cilvēkiem tikt skaidrībā, laikraksta „Ziemeļlatvija" redakcija 9. septembrī pulksten 18. Valkas kultūras namā organizēs politiskās debates.

Tajās dosim iespēju bez maksas katrai politiskajai partijai, kura pretendē uz vietu Saeimā un būs deleģējusi savu pārstāvi uz diskusiju paust savu viedokli valstiski svarīgos jautājumos.

Diskusijā deputātu kandidātiem jautāsim mēs un jautāt varēsiet arī jūs. Savu dalību jau ir apstiprinājusi partija „Vienotība" un informējusi, ka uz debatēm Valkā ieradīsies Artis Pabriks. Esam saņēmuši apstiprinājumu, ka uz diskusiju ieradīsies no Zatlera reformu partijas Valdis Zatlers, Sandra Sondore-Kukule un Sarma Freiberga, savukārt no Zaļo un zemnieku savienības - Jānis Dūklavs.

Pārējās partijas vēl nav ziņojušas, ko deleģēs uz tikšanos ar vēlētājiem, bet vēl jau ir laiks..Savu artavu debašu rīkošanā dod arī Valkas novada dome, proti, pašvaldība bez maksas piešķir kultūras nama zāli.

Gaidām ikvienu vēlētāju uz tikšanos. Aicinām ne tikai Valkas pilsētas un apkārtnes pagastu iedzīvotājus, bet arī Smiltenes un Strenču novada ļaudis. Šīs patiešām būs vēsturiskas vēlēšanas, kad atbildīgi jāizvērtē, kurā virzienā Latvija tālāk virzīsies.

Komentāri 14

hi...

man ļoti gribas ticēt, ka vismaz šajās debatēs, atšķirībā no tām, ko organizē LTV1, tiešām piedalīsies visu 13 sarakstu pārstāvji. uzskatu, ka iespējas sevi parādīt, ir jādod visiem, nevis tikai tiem, kam it kā ir lielākās izredzes uzvarēt...

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 10:10

nazis

Nekādu skaidrību no šīm debatēm tāpat negūsim.
Kurā virzienā virzīsimies? Ne jau politiķi vai Saeima to noteiks. Izvēles praktiski nav. Tāpat mīcīsimies pa to peļķi, kurā esam iekāpuši. Tāpat strīdēsimies, uz kuru pusi doties, tā vietā, lai vienkārši no tās izkāptu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 10:25

nazis

Šīs vēlēšanas absolūti neko neizšķirs!

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 10:26

ik

Piekrītu, ka ir stulbi neļaut uzstāties visu partiju pārstāvjiem, kas kandidē uz Saeimu. Kurš ir tas gudrais, kurš spēj prognozēt, kuras aprtijas pārvarēs 2 % barjeru?

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 12:13

vēlētājs

Domāju, ka šīs debatea nebūs īpaši interesantas, jo daudzu partiju līderi 9.septembrī uztājas arī citāsa pilsētās. Uz Valku labākajā gadījumā atsūtīs kādu nepazīstamu partijas darboni.

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 14:22

Valcenietis

Vai ir lietderīgi taisīt kopējas debetes, jo katrai partijai ir ieplānotas atsevišķas tikšanās? Un katra partija atsevišķi var labāk iepazīstināt ar savu programmu individuāli tiekoties ar vēlētājiem!

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 22:01

..

pats interesantakais ir palukoties, ko teiks zatlers. kopejas debates ir daudz lietderigakas...jo ja ir viena partija, tad tu uzzini tikai ko vini vieni saka un sacit jau vini saka skaisti.

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 22:51

XXX

.. 02.09.2011. 22:51:20
Ko teiks Zatlers??? Zatlers teiks, ka jācīnās ar oligarhiem - viņus nedrīkst laist pie varas! Tādēļ, lai rastos kontrasts, Zatlers premjera amata kandidātam izvirza "uzņēmēju" ar milzīgām parādsaistībām un 5000LVL uzkrājumu bankā. Kā saka - "nost ar oligarhiem", dosim ceļu jaunajiem!!!! :))

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 09:37

vietējais

Nu neko daudz mēdz neuzzināsim no debatēm. Jo parasti tad ir sajukums un neko skaidri neviens nepateiks. Vispār ir informācija, ka Zatlers nemaz nebūs, jo tajā pašā vakarā Valmierā ir debates un viņš ir apsolījis ierasties Valmierā, jo tur pulcējas visi partiju smagsvari. Tā kā vēl nav zināms vai vispār tādas debates notiks....

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 11:50

sviesc

Bet vajadzētu kādu policistu, kas apsargātu debates, lai nesanāk kā Bauskā...

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 20:31

domā

Nu rīkot jau var un droši vien vajag ,tikai nevajag paļauties uz vienas tikšanās reizē gūtajiem iespaidiem.Neaizmirsīsim,ka tie būs tikai vārdi,tie būs tikai solījumi un vēl arī atrunas par to,kāpēc vienu vai otru agrāk doto solījumu nevarēja izpildīt. Būs vainīgie,bet tie būs tie citi u.tt. Debates piederas pie vēlēšanām, bet cilvēki bieži uzķeras uz ārējiem faktoriem- labu izskatu un noslīpētu retoriku. Vārdi virknējas kā krelles, bet satura ta'nav!Toties šūpļa dziesma nodziedāta, vēlētājs iemidzināts,tātad rezultāts saniegts.
Katram jābūt jau iepriekš apjausmai,ko tad mēs vēlamies un sagaidām no nākošās Saeimas. Un mani "nenoķers" tādas partijas,kas sludinās tiesiskumu ( kaut pašu biedriem ar to tiesiskumu kā kuram), cīņu pret kādu ienaidnieku (šobrīd 3 oligarhiem), bet pašiem padomā kārtējās represijas pret tautu ( saistītas ar nodokļiem,pensijām,veselības aizsardzību,izglītību) .
Otrs nosacījums-atskaitīšanās par nepildītiem solījumiem,meliem un galvenais,KURŠ tad nu ir vainīgs,ka tā sanāca! Ja vainīgi atkal citi,tad tu kā deputāts ,kā ministrs, neesi nekā vērts un palaid vietā citu! Jo cik reizes pēc kārtas var taisnoties? Tādas lūk,manas pārdomas par šo tēmu...

pirms 9 gadiem, 2011.09.04 09:55

dakšiņa

Kad palasa programmas, visjēdzīgākā ir Šleseram. Bet jaātceras, ka uz papīra izstrādāts jebkas ir teorētisks, ko ne vienmēr izdodas realizēt.
Noteikti nebalsošu par zemniekiem - dunča dūrējiem un pārbēdzēju partiju Vienotību. Vēl prātā vietējo šo partiju pāŗstāvju brutālā izrīkošanās vietējās vēlēšanās, kad tautas ne īpaši atzīti izlauzās pie varas. Nekāds uzplaukums novadā nav sagaidīts, vien lēna muļļašanās.
Ja bijušie Jaunais laiks nebūtu apvienojušies, šis varētu būt viņu laiks. Zatlers balsi būtu pelnījis kaut par to, ka rosināja pārmaiņas. Tēvzemieši man simpatizē visvairāk, īpāši viņu jaunie draugi, bet parāk radikāli, tā mūsdienu pasaulē nevar izdzīvot, ir jādraudzējas ar citām tautām, kau līdzpastāvot.
Būs laikam jāmet tukša aploksne.

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 11:55

zat

Visi par ZRP balso! Es satiku Zatleru un viss būs labi! Visi PAR ZRP!

pirms 9 gadiem, 2011.09.09 22:06

Citas ziņas