“Ziemeļlatvijas” abonentiem nākamajam gadam nebūs jāmaksā vairāk

Pēdējo dienu notikumi valstī ir radījuši lielu satraukumu mūsu laikraksta lasītāju vidū. Laikraksta ražošanas cenas izmaiņas nekādā mērā neattieksies uz tiem mūsu uzticamajiem lasītājiem, kuri to ir jau abonējuši un vēl paspēs abonēt.

 

Ceturtdien no rīta "Ziemeļlatvijas" redakcijā atskanēja zvans no Svetlanas Rozenfeldes laikraksta atbalstam. Viņa izteica protestu pret pievienotās vērtības nodokļa paaugstināšanu preses izdevumiem un uzskata, ka tas ir mēģinājums tautai ierobežot piekļuvi informācijai.

 

 

Solidarizējoties ar žurnālistiem, S. Rozenfelde pie savas privātmājas Semināra ielā Valkā izkāra valsts karogu ar lielu sēru lenti. "Nebaidījos teikt taisnību padomju laikos un nebaidos to darīt arī tagad," pauž pensionāre.

 

"Ziemeļlatvijas" galvenā redaktore Ingūna Johansone visus lasītājus mierina, ka neviens no viņiem negrasās iekasēt dubultoto PVN likmi, jo lielākā daļa lasītāju avīzi jau ir abonējuši. "Ir pēdējās dienas, kad avīzi var abonēt par ievērojami mazāku cenu nekā, visticamāk, tā būs nākamgad.

 

 

Tāpēc visus, kuri vēlas saņemt "Ziemeļlatviju", aicinu steigties uz redakciju, lai to abonētu par šībrīža cenu. Mēs izdomāsim, kā to izdarīt arī pēc 15. decembra, kad pasts savu kampaņu būs beidzis," sola I. Johansone. Sestdien ir īpašais "Ziemeļlatvijas" piedāvājums par lētāku cenu.

 

Neviens šobrīd precīzi nevar paredzēt, cik laikraksts izmaksās nākamgad. Turpinās Preses izdevēju asociācijas centieni mainīt Latvijas valdības un Saimas lēmumu. Izdevēju asociācija ir vērsusies Eiropas Komisijā un meklējusi tur atbalstu savu interešu aizstāvībai.

 

 

 "Nav runa par to, ka presi nevarētu aplikt ar lielāku nodokli, taču darīt to, kad abonēšanas kampaņa praktiski ir beigusies, ir veids, kā iznīcināt preses izdevumus," pārliecināta galvenā redaktore. Šobrīd ir sanācis tā, ka prece, proti laikraksts, tiek aplikts ar nodokli pēc tam, kad jau pārdots.

 

Zināmā mērā "Ziemeļlatvija" ir nedaudz privileģētākā stāvoklī, jo ir Latvijas lielākā preses izdevēju koncerna sastāvdaļa, kurā ietilpst astoņi reģionālie laikraksti un laikraksts "Diena". Lielākam kuģim grūtos laikos izpeldēt būs vieglāk nekā vienai mazai avīzītei.

 

Aizrautīgs preses izdevumu lasītājs ir J. Cimzes Valkas mūzikas skolas pedagogs Raimonds Reinholds. Viņa ģimenē pieņemts pasūtīt padsmit preses izdevumus. Visi vēl nav pasūtīti. "Abonēšana pašlaik ir gluži kā loterija, jo nevar paredzēt, kurš bankrotēs un kurš izdzīvos. Tomēr pašlaik centīšos abonēt pēc iespējas vairāk. Kamēr vēl vecās cenas," stāsta pedagogs.

 

 

Viņš uzskata, ka pašreizējā situācija ir iepriekšējo valdību darba rezultāts. Nākas atgriezties tur, kur bijām neatkarības atgūšanas sākumā. R. Reinholds par sevi īpaši neuztraucas, jo viņš ir aktīvs interneta lietotājs un tur ziņas būs vienmēr. Skolotājs ir solidārs ar žurnālistiem un izdevējiem, jo žēl, ka masu mediji var panīkt gluži tāpat kā daudzas citas tautsaimniecības jomas Latvijā.

Citas ziņas