Zināmi provizoriskie rezultāti 5

Centrālā vēlēšanu komisija publicējusi provizoriskos parakstu vākšanas likumprojekta "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanai rezultātus.

No 1. līdz 30. novembrim Valkas novada parakstu vākšanas vietās ar parakstu savu atbalstu krievu valodai kā otrai valsts valodai apliecinājuši 260 balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji, Strenču novadā - 251, Smiltenes - 26, Beverīnas - 5 un Burtnieku - 409. Pavisam parakstu vākšanā piedalījušies 183046 vēlētāji.

Tajā skaitā parakstu vākšanas vietās ārvalstīs saņemti 1050 paraksti. Šonedēļ "Ziemeļlatvija" sazinājās ar Strenču novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Sarmīti Rodziņu. Viņa stāstīja, ka Sedas parakstu vākšanas vietā ieradušies daudz iebraucēju, nevis vietējie iedzīvotāji. Tas liek domāt, ka vēlētāji izvēlējušies parakstīties citviet, nevis savā dzīvesvietā.

Jau rakstījām, ka visā valsts teritorijā novembrī notika parakstu vākšana par grozījumiem Satversmē. Tie paredz krievu valodai otras valodas statusu. Provizoriskie rezultāti liecina, ka parakstu vākšanā, iespējams, ir piedalījies nepieciešamais pilsoņu skaits, lai likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" varētu iesniegt izskatīšanai parlamentā.

Galīgie parakstu vākšanas rezultāti varētu būt zināmi trīs līdz četru nedēļu laikā. Šis laiks nepieciešams saņemto parakstu pārbaudei. Ņemot vērā to, ka Satversmes grozījumu projekts paredz mainīt Satversmes 4. pantu neatkarīgi no tā, kāds būs Saeimas lēmums, par grozījumiem būs jārīko tautas nobalsošana jeb referendums.

Ar provizoriskajiem parakstu vākšanas rezultātiem pašvaldībās iespējams iepazīties CVK mājaslapā www.cvk.lv.

Komentāri 5

jukums

Rūjiena nenoliedzami ielikusi Smiltenei latvietības ziņā,tur tikai 4 krievi parakstījušies,Smiltenē-26.Te nu bija,no kurienes tie 26 izlīda?

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 12:33

sviesc

Uz Smilteni jau brauca no tuvējā pagasta, ar ģimenēm, kaut vai no Launkalnes un Plāņiem, lai nebūtu jākaunās savu pagasta cilvēku priekšā.Vai tie ir lojāli latvieši savai Latvijai?

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 15:05

XXX

Pēdējās dienās Krievija televīzija kanāli nopietni piestrādāja pie aģitācijas. Krievijas valdības dotā naudiņa tika novirzīta tautas kūdīšanai, lai piespiestu iet parakstīties par krievu valodu.
Patreiz, pirms Krievijas vēlēšanām, propogandas aparāts strādā nopietni - tiek meklēts ārējais ienaidnieks. Nato, Baltijas valstis un Gruzija esot tie, kas Krieviju visvairāk nemīl. Baltija esot pilna ar nacionālistiem....
Hmm.. Bet tiem, kas parakstījās, zīmodziņi pasēs palika... :)))

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 17:38

Braucējs

Kāpēc netiek publicēti nodevēju vārdi?

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 01:42

nodeveji ir

tie kuri ik reizi balso par tiem kuri so valsti pardod kapitalistiem.

pirms 9 gadiem, 2011.12.04 17:23

Citas ziņas