Ārsts Jakovins veicis pacientu aprūpi ar Covid-19 simptomiem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi ieguvuši informāciju epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā, ka ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi, būdams ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, informē Slimību profilakses un kontroles centra interneta mājas lapa.

Visi pacienti, kas kontaktējušies ar ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no 2020. gada 27. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim, ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā.

Par augsta riska kontaktpersonām ir nosakāmi visi cilvēki, kas kontaktējušies ar saslimušo tuvāk par 2 metriem, ilgāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm.

Ieteikumi un rīcība kontaktpersonām atrodama ŠEIT.

Lūdzam visas ģimenes ārsta kontaktpersonas sazināties ar SPKC Vidzemes reģionālās nodaļas epidemiologiem darba laikā no 8:30-17:00 pa tālruni 64281131.

Atgādinām, ka līdz 25. janvārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19, ja cilvēkam ir saslimšanas pazīmes, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c. Šajā laikā Covid-19 analīzes var nodot arī bez ārsta nosūtījuma.

Nacionālais veselības dienests piektdien sniegs plašāku informāciju par to, kur Jakovina pacienti var saņemt ģimenes ārsta prakses sniegto palīdzību.

Šobrīd tiek risināts jautājums par papildus iespējām veikt Covid-19 testus Valmierā.

Covid-19