Ģirģens: Nepieciešams ieviest vēl plašākus ierobežojumus robežšķērsotājiem 3

Latvijai nepieciešams ieviest vēl plašākus ierobežojumus robežšķērsotājiem, kas ļautu samazināt Covid-19 ierobežojumus "vietējai sabiedrībai", aģentūrai LETA ar padomnieces Alises Sņegirevas starpniecību norādīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Lūgts komentēt Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Ivara Ruskuļa šorīt pausto, ka, veicot stingrāku Latvijā ieceļojošo cilvēku kontroli, pirmdien pārbaudītas 1344 personas, no kurām aptuveni 30% nebija reģistrējušās "covidpass.lv", Ģirģens norādīja, ka ieceļotāju pārbaude "nenotiek 100% apmērā", jo nedrīkst radīt rindas un jāpieturas pie valdībā noteiktā par robežkontroli.

Ģirģens skaidroja, ka robežsargi ir vērsti uz sadarbību, proti, ja robežšķērsotājs ir konstatēts bez reģistrēšanās, tad robežsargi piedāvā anketu aizpildīt uz vietas.

"Intensīvākas pārbaudes uz robežas ir arī sabiedrības drošības jautājums un veids, kā kontrolēt vīrusa neievešanu no ārvalstīm. Diemžēl mēs saskaramies arī ar tādiem gadījumiem, kad iedzīvotāji, kuri izbraukuši uz Igauniju un Lietuvu, atstājuši tālruņus Latvijā, lai viņiem nebūtu jāpilda anketa "covidpass.lv" un atbilstoši jāievēro pašizolācija," uzsvēra ministrs.

Ministrs uzskata, patlaban ar ierobežojumiem ir jāstrādā visos virzienos. Tas nozīmē, ka Latvijā nepieciešams ieviest vēl plašākus ierobežojumus robežšķērsotājiem. Vēl plašāki ierobežojumi robežšķērsotājiem ļautu samazināt ierobežojumus "vietējai sabiedrībai", uzskata ministrs.

Ģirģens gan konkrētus priekšlikumus papildu ierobežojumiem patlaban neminēja, taču viņš iepriekš publiski atzinis, ka infekcijas samazināšanas mērķim labi kalpotu prasība, iebraucot valstī, likt uzrādīt izziņu par pēdējo trīs dienu laikā veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Testu viņam, kā tad. Īpaši nojaušot, kā dala slimos un veselus, un no kurienes uzradās jēdziens - bezsimptomu. Un ka neviens normāls apzināti testu neveiks, ja reāli nekrīt zemē.
Nēmālējas pandēmija, bet gribās. Robezšķersotāji būs grēkāži, uz kuriem veiks pierakstus.

Un ja publiski sludina žēlabas, ka kāds atstāj tālruni mājās, pašam braucot apkārt - pierāda faktu, ka ikviena kustību sen izseko.

pirms 3 mēnešiem, 2020.12.08 18:48

bezugunsnavdumu

Ar tādu ministru nav aiz kalniem ideja, ka ja neesi potēts ar sazin kādu šļuru pret izdomāto slimību, - nebūs tev šķersot valsts robežu.

pirms 3 mēnešiem, 2020.12.08 18:52

bezugunsnavdumu

Un tā deklarējot, ka vajag izziņas, ministrs deklarē, ka maska neglābj ne no kā, jo logikas nav. Visus idzena maskā = visi pasargāti, vīruss netiek. Bet tur kautkāda īpaša ideja, lai panākt masveida potēšānu.

pirms 3 mēnešiem, 2020.12.08 23:17

Covid-19