No pirmdienas valstī uz trim mēnešiem izsludinās ārkārtējo situāciju, būtiski ierobežojot nevakcinētos 9

Valstī ārkārtējo situāciju uz trim mēnešiem izsludinās no pirmdienas, 11.oktobra, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem, piektdien nolēma Ministru kabinets.

Valdības ārkārtas sēdes sākumā Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovkis pauda, ka ārkārtējā situācija varētu stāties spēkā jau sestdien, 9.oktobrī. Taču valdība spēkā stāšanās datumu pārcēla, dodot sabiedrībai ilgāku laiku iepazīties ar jauno regulējumu.

Paredzēts, ka personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas - piemēram, pasākumos "zaļajā" jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Citskovskis piektdien valdības sēdē informēja, ka tirdzniecības vietas, kuras varēs apmeklēt arī personas bez Covid-19 sertifikāta, ir pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikāciju veikali un degvielas uzpildes stacijas. Šajās vietās uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 25 kvadrātmetru platība.

Savukārt, strādājot drošajā režīmā, uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 15 kvadrātmetri.

Tāpat Citskovskis atklāja, ka brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros varēs strādāt tikai pārtikas veikali, aptiekas, optikas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali un telekomunikāciju veikali. Tāpat būs pieejami tādi pakalpojumu sniedzēji kā kurpnieks un ķīmiskās tīrītavas.

Vienlaikus turpmāk visus, kam tas iespējams - gan publiskajā, gan privātajā sektorā -, aicinās strādāt attālināti.

Tāpat zināmi ierobežojumi gaidāmi arī izglītības jomā. Lai gan arī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas skolēni turpinās mācīties klātiene, lietojot sejas aizsargmaskas, tiks būtiski samazināts interešu izglītības nodarbību apjoms. Skolotājiem un skolēniem, neatkarīgi no izglītības pakāpes, visās telpās būs jālieto sejas aizsargmaskas. Skolēnu testēšana notiks vismaz reizi nedēļā. Ārkārtējās situācijas laikā netiks organizētas nodarbības ārpus skolas, piemēram, ekskursijas, muzeju apmeklējumi.

Ierobežojumi gaidāmi arī kultūras un izklaides sfērā - ārkārtējās situācijas laikā kultūras pasākumi drīkstēs norisināties ar mazāku skaitu apmeklētāju. Saskaņā arī KVP vienošanos kultūras pasākumi drīkstēs noritēt "zaļajā" režīmā ar obligātu masku lietošanu un ierobežotu apmeklētāju skaitu jeb 60% no kapacitātes.

Komentāri 9

bezugunsnavdumu

Pirmā gadā līdzēja tikai cimdi. Un uzvara bija visspiltāka.
Otrā gadā līdzēja maska. Un uzvarēja pavasaris.
Trešajā gadā nelīdzēs arī pote. Interesanti kādus liegumus izdomās 2022/2023 sezonai?

Da i neskumšu. Tartu ir tuvāk par Rīgu un vairāk veikalu nekā Valmierā.
Var nelaist arī degvielas stacijās. Sen neņēmu gan jau krievu mēslu no vienas mucas, bet tikai somu Neste.

pirms 9 dienām, 2021.10.09 08:13

bezugunsnavdumu

Ja veikalos laidīs tikai 47% muļķu. Apgrozījuma sarūkums būs uz 50% vismaz, jo večas tantes neko nepirka aŗi bez.
Apsveicu Latviju ar uzvaru.
Pa 3 gadiem tā arī nespēja apjēgt ideju, ka jāpaplašina gultas vietas, nevis tupi turējoties pie 1000 gultām un aiz tām bezizeja.
Interesanti, kas būtu pie reālas epidēmija, kad 10000 slimo, jo patreiz statistika staigā ap to 1000 un negrib augt. Lai arī 1000 slimo uz 2000000 tauta ir tikai 0.05%. Pat ne VIENS. Un jau viss slikti.
Kas būtu ja būtu 10% reāli slimo?
Mūzīgaus daunlock uz desmit gadiem?

pirms 9 dienām, 2021.10.09 08:19

olekts

Nopērc suni vai kaķi, būs vismaz kāds ar ko parunāties, nebūs ar savas logorejas uzplūdiem jāpiemēslo komentāru sadaļa. ;)

pirms 9 dienām, 2021.10.09 09:11

bezugunsnavdumu

Nopotējies arī trešo reizi, kad decembrī beigsies tava pote, uz ko tik cerēji. Ceturtai arī esi gatavs, un kopumā visu mužu, kā narkomāns.

pirms 9 dienām, 2021.10.09 14:47

olekts

tu jau, kā zināms, par narkotikām daudz zini. :)
tava problēma ir tāda, ka pret plānprātību nav potes. lai gan, plānprātis jau pats nenojauš, ka viņš ir plānprātis.

pirms 8 dienām, 2021.10.09 20:29

bezugunsnavdumu

Kas ir tas ir. Valkā plānprātiņu netrūkst, jo citādi kraukli neievēlētu.

pirms 8 dienām, 2021.10.10 12:57

konnaoja

Jādomā, ka gultas šajā situācijā ir vismazākā problēma, ja trūkst to, kuri ir ar mieru šīs ''gultas'' aprūpēt. Pateicoties plānveida slimnīcu slēgšanai, liela daļa medpersonāla aizmigrēja uz ārzemēm vai pameta šo profesiju. Teorētiski Valkā ir slimnīca, būtu telpas, arī gultas un iekārtas savest nebūtu problēma, bet kur ņemt medpersonālu?

pirms 9 dienām, 2021.10.09 10:39

bezugunsnavdumu

No kovida zāļu nav, barot, iznesājot pārtiku var ikviens no ielas, kas nokārtos medicinisko grāmatu.

pirms 9 dienām, 2021.10.09 14:43

bezugunsnavdumu

Ja pacelt algas, atgrieztos , vai sabrauktu no Ukrainas vai Indijas, bet labāk protams maksās pabalstus visādām zeķu pārdevājām, graujot ekonomiku un sekmējot cenu pieaugumu it visam, kuras apgalvos, ka pabalsts bija lielāks par algu un varēja sēdēt arī vasarā.

No kā būvniecība materiāli izauga? No tā, ka tūkstošeim slaistu saņēma algu tāpat vien un izdomāja būvēt, jo nebija kur likt spēkus.

pirms 9 dienām, 2021.10.09 14:45

Covid-19