Pašvaldības lūdz valdību meklēt risinājumu, lai tās nodrošinātu ar informāciju par Covid-19 saslimušajiem 10

Pašvaldības lūdz valdību meklēt risinājumu, lai tās nodrošinātu ar informāciju par Covid-19 saslimušajiem, trešdien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē pauda vairāku pašvaldību vadītāji.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) skaidroja, ka pašvaldībām joprojām nav pilnvērtīgas informācijas par Covid-19 slimniekiem pašvaldībā. Viņiem esot informācija tikai par pašvaldības iestādēs saslimušajiem, taču par kopējo saslimušo skaitu uzzina tikai no interneta vietnē publicētās kartes. "Tas liedz mums operatīvi rīkoties, lai ierobežotu infekcijas izplatību savā pašvaldībā," sacīja Krauklis.

Ādažu mērs Māris Sprindžuks (LRA) rosināja ļaut vienam pašvaldības policijas darbiniekam saņemt Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datus par novada teritorijā saslimušajiem cilvēkiem, anonimizēt tos, lai pašvaldības darbinieki varētu gan sniegt palīdzību saslimušajiem cilvēkiem, gan arī uzraudzīt vai saslimušie cilvēki un kontaktpersonas ievēro noteiktos ierobežojumus.

"Patlaban ir tā, ka pašvaldības policija aizbrauc uz izsaukumu, nezinot, ka mājoklī ir Covid-19 pozitīvi cilvēki, kā rezultātā arī policijas darbinieki var inficēties," sacīja Spridžuks.

Līdzīgu piemēru minēja arī Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (LZS), kur Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, sniedzot pirmo palīdzību satiksmes negadījumā cietušam cilvēkam, kurš bija ne tikai piedzēries, bet arī Covid-19 pozitīvs, kā rezultātā saslima NMPD mediķi.

Gan Bārda, gan LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis aicināja valdību izvērtēt to, vai pandēmijas apstākļos svarīgāka ir personas datu aizsardzība vai tomēr cilvēka dzīvība.

Arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA) sacīja, ka operatīvas informācijas pieejamība par Covid-19 saslimušajiem pašvaldībai dotu iespēju daudz straujāk reaģēt, lai ierobežotu saslimšanas intensitāti.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pauda apņēmību tuvākajā laikā rast risinājumu šim jautājumam. Premjers atzina, ka SPKC darbinieki ir ļoti noslogoti, tādēļ informācijas aprite notiek lēnāk nekā vajadzētu. Lai risinātu šo jautājumu, valdība lems par profesionāla zvanu centra pakalpojumu iegādi.

Arī Pavļuts atzina, ka šai problēmai ir jārod risinājums, jo tā būs aktuāla vēl ilgu laiku, turklāt pastāv risks, ka valstī iebrauks cilvēki, kuri būs slimi ar Covid-19 jauno paveidu, kas ir daudz lipīgāks un izplatās straujāk.

"Mums jau ir atsevišķs piemērs, kā Covid-19 pozitīvs cilvēks, kas ieradies no ārzemēm klaji ignorē valstī noteiktos ierobežojumus un sagādā papildu slodzi operatīvajiem dienestiem," atzina Pavļuts.

LETA jau vēstījusi, ka pašvaldību vadītāji ir aicinājuši valstī atbildīgos dienestus rast iespēju nodrošināt tās ar informāciju par to teritorijās Covid-19 saslimušajiem iedzīvotājiem, lai varētu kontrolēt un samazināt saslimušo ar Covid-19 skaitu.

Komentāri 10

bezugunsnavdumu

Rokas aproci ar gps izsekošanu katram kovid slimam un iebraucējam, Tikko prom no mājas, tā signāls policijai, lai brauc rakstīt sodu. Lai nevazājas. Pa 14 dienām var izrakstīt vismaz 14 sodus par 2000 eur.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.28 16:47

bezugunsnavdumu

Pasludināt kovid slimos kuri vazājas apkārt ar smago nodarījumu veikušiem noziedziniekiem, kuriem pienākas gps rokas aproces.
Tad var izveidot kovid policiju, kura nodarbotos ar gps signāla pieskatīšanu un sodu izrakstīšanu.
Ja ir kovid pase, kāpēc nevar kovid policiju.
Noderēs nakotnē izsekot tos kuri būs pret poti.
Tad gps aproces varēs salikt viņiem. Lai sēž mājās un tic savai idejai.

Vienīgā izeja.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.28 16:51

Ērls

Satversme pants:
96. Ikvienam ir tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.29 21:56

Ērls

99. Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.29 21:57

Ērls

100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.29 21:58

bezugunsnavdumu

Jāmaina satversmi, esmu par, ja ķertos kuri domā ka kovida nav, ar varu turētu viņu mājās. Sabiedŗibas kopigā veselība man ir svarīgāka, par katra atsevišķa indivīda tiesībām.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.30 20:26

bezugunsnavdumu

Pandemijas laikā var mainīt satversmi, lai personai kura rīkojas pret sabiedrības interesēm, būtu ļoti maz tiesību.
Vai nu esi ar visiem, vai sēdi mājās uz pirmo reizi, uz otro cietumā kā teroristu.
Kropļu kuri nelieto maskas un rokas mazgā tikai vasarā peļķē, dēļ, kovids arī nemazinās.
Īstie teroristi slepkavo ar ieroci, kovid noliedzēji ar savu uzvedību.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.30 20:30

duksis4x4

10.pants. Pacienta datu aizsardzība?

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.29 17:43

Ērls

Mīnusa licēji, noliek Latvijas Satversmi! Satversme Latvijas pamatlikums.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.30 01:11

bezugunsnavdumu

Kāpēc es zinu kurš slēpjās ar nika? Lielāka satversmes fana aiz kura slēpties Latvijā nav.
Kur tu, un kur Satversme.

pirms 9 mēnešiem, 2021.01.30 20:31

Covid-19