Petraviča pieprasa paskaidrojumus VSAC “Valka” vadībai saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu 1

Labklājības ministre Ramona Petraviča pieprasījusi paskaidrojumus valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiāles “Valka” vadībai par straujo Covid-19 saslimušo skaita pieaugumu institūcijā. Saskaņā ar valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” sniegto informāciju 2021. gada 3. februāri filiālē “Valka” kopā bija 76 inficēšanās gadījumi, no tiem 55 jauni.

 “Esmu pieprasījusi skaidrojumu par situāciju Valkā un tās attīstības gaitu, jo katrs šāds gadījums ir jāizvērtē ar vislielāko atbildību,” uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

Ministre lūdz sniegt detalizētu skaidrojumu par situāciju ar Covid-19 izplatīšanos VSAC “Zemgale” filiālē “Valka”, kā arī par konkrētu rīcību, kāda tā bija filiālē kopš pirmā inficēšanās gadījuma konstatēšanas. Tiek pieprasīta arī precīza informācija par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, sadarbību ar SPKC epidemiologiem, individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu un kontroli par to lietošanu.

Tiek pieprasīti arī dati par klientu un darbinieku veselības stāvokļa monitoringu, t.sk. par rutīnas testēšanu, īpaši par Ag testu jeb tā dēvēto eksprestestu veikšanu (kāda kārtība tiek īstenota filiālē, lai regulāri notestētu katru darbinieku). VSAC “Zemgale” filiāles “Valka” vadībai jāatskaitās, kā tiek īstenotas Labklājības ministrijas (LM) sagatavotās Vadlīnijas aprūpes nodrošināšanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās  Covid-19 izplatības ierobežošanai un papildu rekomendācijas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām  jaunu masveida saslimšanas gadījumu ar COVID-19 novēršanai.

Ceturtdienas, 4. februāra, pēcpusdienā situāciju Valkā plānots apspriest tiešsaistes sanāksmē, kurā piedalīsies labklājības ministre  Ramona Petraviča, LM valsts sekretārs Ingus Alliks, valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa, VSAC "Zemgale" direktors Kristaps Keišs, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valkas novada izpilddirektors Ainārs Zābers.

Komentāri 1

duksis4x4

Šī persona vakardien TV ekrānā bija redzama ar masku, kura bija zem deguna!

pirms 8 mēnešiem, 2021.02.04 15:35

Covid-19