Pieprasa atcelt masku nēsāšanu sākumskolās 1

“ManaBalss” platformā publicētā iniciatīva "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" mazāk nekā 20 stundu laikā kopš tās publicēšanas ir savākusi vairāk nekā 18 tūkstošu parakstītāju atbalstu, portālu “Ziemeļlatvija” informēja organizācijas “ManaBalss” komunikācijas vadītājs Didzis Meļķis.

Šis ir platformas “ManaBalss” darba deviņos gados ātrākais temps, kurā kāda iniciatīva ir guvusi tik pārliecinošu atbalstu.

Ceturtdien, 3. decembrī, tās autore Olga Petkeviča iniciatīvu ir iesniegusi Saeimā.

Iniciatīvas prasība ir atcelt valdības lēmumu obligāti valkāt sejas maskas 1.-4. klašu skolēniem no 2021. g. 4. janvāra. "Ja ministri šādu lēmumu pieņem mēnesi pirms regulējuma stāšanās spēkā, tad viņi neslēpj to, ka paši netic sevis pieņemto ierobežojumu efektivitātei," cita starpā argumentē iniciatīvas autore.

Pasaules Veselības organizācija nosaka, ka bērniem no 6 līdz 11 gadu vecumam masku valkāšana var tikt rekomendēta, norāda autore. Ja tas tiek īstenots, tam ir jānotiek pieaugušo kontrolē. "Tas nozīmē, ka skolotājiem papildus būs jāseko tam, lai maskas tiek valkātas pareizi. Tas nozīmēs viņiem papildu slodzi un laika tērēšanu jau tā apgrūtinātos mācīšanas apstākļos. Kopš 2020. gada septembra bērni netiek izlaisti no klasēm starpbrīžos, tāpēc jau ir vērojams svaiga gaisa trūkums telpās, kur viņi pastāvīgi atrodas."

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Tas būs arī pirmā inciatīva, kuru neatmetīs Saeima. Pagaidām arī visas, ātrās un lielas, pazaudētas gaiteņos.
Gan jau nesās. Un tad jau citas ES vals'tis, pēc LV parauga, ar atrunu, re, Latvijā visiem patika, arī jums nav jāatpaliek.
Tas, ka Latvijā tikai uz divāna visi drosmīgi, bet mītiņā neies, ES nezin, tāpēc te tiks īstenotas visas nepopulāras idejas covid projektā.
Ar laiku arī potes būs ar varu, tas kādu brīdi viņas būs bezmaksas un daļa *** potēsies ar sazin ko, pret sazin ko, tas ļaus nepirkt maskas par savu naudu.
Maskas gan uz mūžu, lai arī efekts vāji pierādams.

pirms 3 mēnešiem, 2020.12.03 11:37

Covid-19