Pirmie Vidzemes slimnīcas darbinieki vakcinējas pret Covid-19

Arī Vidzemes slimnīcā pirmdien, 28.decembrī, tika uzsākta darbinieku vakcinācija pret Covid-19, izmantojot farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” ražoto vakcīnu “Comirnaty”, informē Vidzemes slimnīcas mājas lapa.

Pirmā to saņēma vecākā radiogrāfere Agnese Ivane. Viņai nav bijušas šaubas ne par vakcīnas drošumu, nedz par nepieciešamību vakcinēties. Diendienā viņa veic radioloģiskos izmeklējumus arī Covid-19 inficēto pacientu nodaļās, pieredzējusi, ka inficējas arī kolēģi, tātad kaut kas jādara lietas labā. Viņasprāt, vakcinācija ir iespēja, kas jāizmanto, lai pati un kolēģi būtu veseli un varētu palīdzēt pacientiem.

Kā pastāstīja Ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde, pirmdienas rīta agrumā procedūru kabinetam tika piegādātās pirmās vakcīnas, kuras paredzētas 55 darbiniekiem un, atbilstīgi darbinieku vakcinācijas plānam, tiks izlietotas trīs dienu laikā. Plānots, ka primāri vakcīnu saņems tie ārstniecības un aprūpes darbinieki, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem, un tie, kuriem ir vislielākā saskare ar inficētiem vai potenciāli inficētiem pacientiem – Covid-19 pacientu nodaļās strādājošie, Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā un diagnostiskās radioloģijas nodaļā nodarbinātie. Secīgi nākamie vakcīnu saņems citu slimnīcas nodaļu un struktūrvienību darbinieki. Līdz šim vakcinācijai pieteikušies teju 300 darbinieki, pārsvarā medicīnas personāls.

“Atzinīgi novērtēju darbinieku atsaucību un aktivitāti, piesakoties vakcinācijai”, uzsvēra Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. “Kurš gan cits to darītu ar tādu izpratni, ja ne mediķi? Katru dienu viņi strādā pirmajās rindās cīņā ar infekciju un redz tās izraisītās sekas, arī paši diemžēl inficējas un slimo. Vakcinācija – tas ir ceļš un iespēja ātrāk atgriezties normalitātē, pēc kuras ilgojas gan mediķi, gan mūsu pacienti un jebkurš iedzīvotājs Latvijā un citviet pasaulē”.

Ar aicinājumu uzticēties zinātnieku izstrādātajām vakcīnām, nebaidīties un nešaubīties par to drošumu un efektivitāti, Muskovs arī pats pirmdien tika vakcinēts.

Covid-19