Satraucoša situācija Smiltenes PII “Pīlādzītis”

Smiltenes novada pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis” pēc ārkārtējās situācijas beigām darbu turpina kā ierasts un uzņem visus bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē, tomēr,  pēdējās nedēļās satraucoši pieaugusi Covid-19 vīrusa izplatība. 

Šobrīd – 23.aprīlī, jau piecas izglītības iestādes grupas ir norīkotas doties pašizolācijā un mājas apstākļos novērot gan bērnu, gan pieaugušo veselības stāvokli. Pat, ja ģimenē nav konstatēta nekāda saslimšanas simptomātika, kontaktējoties ar citām personām stingri jāievēro piesardzības pasākumi, lai neradītu iespēju vīrusam izplatīties. Gadījumā, ja bērna vecākiem ir pasliktinājusies pašsajūta lūdzam maksimāli izvērtēt vajadzību vest bērnus uz izglītības iestādi.

Pēc saņemtajiem testēšanas rezultātiem konstatēts, ka pozitīvs Covid-19 testa rezultāts ir gan pedagogiem, gan tehniskajiem darbiniekiem kā arī bērniem, kas apmeklē izglītības iestādi. Lai apturētu tālāku vīrusa izplatību visas kontaktpersonas ir norīkotas mājas karantīnas ievērošanai, tomēr, satraucošākais ir tas, ka saslimstības izcelsme nav konstatēta.

Šobrīd norīkota mājas karantīna ir:

  • Pirmsskolas grupām “Taurenīši” un “Vāverītes” līdz 26.aprīlim.
  • Pirmsskolas grupām “Rūķi” un “Pelēni” līdz 3.maijam.
  • Pirmsskolas grupai “Bitītes” līdz 4.maijam.

Aicinām vecākus izvērtēt gan savu, gan bērnu veselības stāvokli, pirms izglītības iestādes apmeklējuma – katra bezatbildīga rīcība ietekmē lielu daļu Smiltenes novada sabiedrības, kā arī kopējo epidemioloģisko situāciju novadā.

Lai visiem veselība!

Covid-19