Smiltenē atver “Covid-19” analīžu punktu (papildināta)

Kopš  pirmdienas, 8. februāra, Smiltenē darbu ir uzsācis “Covid-19” analīžu paņemšanas punkts, kas atrodas pašvaldības kapitālsabiedrības “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” bijušā stacionāra telpās (ar atsevišķu, no citām telpām norobežotu ieeju no bijušās dzemdību nodaļas puses).

Lai cilvēki vieglāk varētu atrast, kur jādodas, pie ieejas ir izliktas norādes.

“Covid-19” analīžu punktā Smiltenē izmeklējumus veic darba dienās no pulksten 11 līdz pulksten 15. Uz izmeklējumu obligāti jāpierakstās iepriekš, zvanot pa tālruņiem 64174997 vai 8303. Pieraksts ir iespējams uz nākamo dienu vai citā pacientam vēlamā laikā. Katram savs pieraksta laiks ir stingri jāievēro. Laboratorijā  jāuzrāda personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Analīzes ņem “NMS Laboratorija”, kas jau sniedz pakalpojumus Smiltenes poliklīnikā.  Izmeklējuma rezultāts būs pieejams 24 stundu laikā no parauga ņemšanas brīža, autorizējoties DataMed sistēmā datamed.lv.

Jau pirmajā Smiltenes “Covid-19” analīžu punkta darba dienā pie tā veidojās rinda uz pierakstu. “Ļoti laba lieta, ka tāds punkts Smiltenē ir! Nav nekur jābrauc,” “Ziemeļlatvijai”teic kāds seniors, kurš savu kārtu gaidīja aiz durvīm, kamēr analīzes tika ņemtas viņa sievai. Abi dzīvesbiedri par to, ka tāds punkts Smiltenē būs, izlasīja “Ziemeļlatvijā” un nolēma pārbaudīties pašu drošības labad.

Jau rakstījām, ka mēnešiem ieilgušo jautājumu par “Covid-19” analīžu punkta atvēršanu Smiltenē dažu dienu laikā atrisināja “Ziemeļlatvija”, sazinoties ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un informējot par Smiltenes iedzīvotāju vēlmi,  un NVD Vidzemes nodaļa, kas atrodas Smiltenē,  operatīvi nokārtoja šo jautājumu. NVD ar telpām palīdzēt  aicināja SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas” valdes locekli Didzi Lūkinu, kas arī tika izdarīts.

“Iepriekš nezinājām, ka Smiltenes iedzīvotājiem ir vēlme un vajadzība pēc šāda pakalpojuma.  Priecājamies, ka  tagad  tas ir pieejams uz vietas un  smilteniešiem un apkārtnes iedzīvotājiem nav jābrauc uz Valmieru vai citām pilsētām,” teic NVD Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča.

Jau rakstījām, ka Smiltenes novada pašvaldība šajā jautājumā vairākus mēnešus klauvēja pie nepareizām durvīm un sazinājās ar Slimību profilakses un kontroles centru, kura kompetencē nav “Covid-19” analīžu punktu atvēršana.

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka līdz 6. aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz “Covid-19”. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citi), “Covid-19” testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

Covid-19