Vakcinētie un Covid-19 pārslimojušie darba vietās līdz 20 cilvēku grupās var nelietot sejas maskas

Ceturtdien, 20.maijā, stājas spēkā izmaiņas noteikumos, kas ļaus darbavietās bez masku valkāšanas tikties līdz 20 vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem cilvēkiem.

No šodienas vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušās personas varēs brīvāk pulcēties slēgtā un kontrolētā vidē, piemēram, darba kolektīvi darba telpās un sanāksmēs, amatiermākslas kolektīvi un sporta komandas.

Visas epidemioloģiskās prasības jāievēro, ja telpā ir kaut viena persona, kuras vakcinēšanās vai pārslimošanas statuss nav zināms. Prasības jāievēro arī ārpus noteiktās telpas jeb koplietošanas telpās.

Šie grozījumi neattiecas uz lielākiem pasākumiem virs 20 cilvēku apmērā un grupām, kas nav pastāvīgas.

Veselības ministrija norāda, ka pēc šī principa var atsākt strādāt amatieru mākslas un amatieru sporta kolektīvi.

Līdz 1.jūnijam slēgtos un kontrolētos ne vairāk kā 20 cilvēku lielos kolektīvos apliecināt vakcinācijas un Covid-19 pārslimošanas faktu varēs, uzrādot vakcinācijas kartīti, e-veselības izdruku vai izziņu no ģimenes ārsta vai vakcinācijas iestādes.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) preses konferencē otrdien pavēstīja, ka patlaban šo atvieglojumu korekta ievērošana drīzāk balstīsies uz attiecīgo kolektīvu vadītājiem. Kontroles kontekstā ministrs arī piebilda, ka atvieglojumi attiecībā uz organizētiem kolektīviem izvēlēti kā teju pirmie tāpēc, ka šajās cilvēku grupās pastāv kontrolēta vide - satikšanās ir organizēta un satiekas savstarpēji pazīstami cilvēki.

Jau ziņots, ka līdz šim vakcinētajiem izņēmumi ieviesti attiecībā pret skrīninga testu veikšanu, mājas karantīnas ievērošanu, sociālās aprūpes centros un pašizolācijas ievērošanas gadījumos, iebraucot no valstīm ar augstu Covid-19 izplatību.

Covid-19