Valgas apriņķī vismazākais Covid-19 inficēšanās skaits Igaunijā

Valgas apriņķī kopš inficēto uzskaites sākuma perioda ir viszemākais Covid-19 inficēšanās skaits no visiem Igaunijas apriņķiem. Valgas apriņķī līdz šim fiksēts 401 inficēšanās gadījums, kamēr visvairāk inficētajā Harju apriņķī ‒ 2117, tam blakus esošajā Rietumviru apriņķī ‒ 2062, informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” redaktors Jāns Raps.

Trešdien Igaunijā inficēšanās ar koronavīrusu tika atklāta 1784 cilvēkiem, taču tikai astoņi no gadījumiem attiecas uz Valgas apriņķi un tikai daži no tiem ‒ uz Valgas pagastu. Pēdējā laikā Valgas apriņķī katru nedēļu tiek atklāti 5 līdz 15 jauni inficēšanās gadījumi, Valgas pagastā ‒ divi līdz desmit.

Valgas slimnīcā izveidotas septiņas gultas vietas Covid-19 pacientiem, šobrīd aizņemtas ir tikai divas. Vienīgā vieta intensīvās terapijas nodaļā ir brīva.

Atgādinām, ka Igaunijā no 11.marta spēkā ir stingri ierobežojumi, kas noteikti, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību un pasargātu no pārslodzes veselības aprūpes sistēmu. Ierobežojumi būs spēkā vismaz vienu mēnesi - līdz 11.aprīlim.

Covid-19