Valkas novadā atkal pieaugusi saslimstība ar Covid-19

Slimību profilakses un kontroles centra statistikas dati liecina, ka Valkas novadā reģistrēti 56 saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Savukārt kaimiņos Smiltenes novadā – 44, bet Strenču novadā reģistrēti 22 inficēšanās gadījumi.

“Ziemeļlatvijai” izdevās noskaidrot, ka jauni inficēšanās gadījumi konstatēti pandēmijas laikā slēgtajā iestādē – Latvijas Sarkanā Krusta sociālās aprūpes centrā (SAC) “Valka”, kas atrodas Rūjienas ielā 3E. 

Šo informāciju apstiprināja arī novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, norādot, ka iedzīvotajiem ir jāievēro visi piesardzības noteikumi, bet panikai nav pamata, jo šajā ārkārtējās situācijas laikā sociālās aprūpes centru durvis apmeklētājiem ir slēgtas.

“Ziemeļlatvijai” neizdevās sazināties ar SAC “Valka” vadītāju Daci Bašķi, jo, kā atklāja V. A. Krauklis, viņai jau kādu laiku ir darba nespējas lapa. Taču jānorāda, ka aizvadītā gada nogalē šajā sociālās aprūpes centrā Covid-19 bija astoņiem cilvēkiem – gan senioriem, gan arī darbiniekiem. 

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāju Ilzi Arāju. Viņa informē, ka šobrīd SAC “Valka” ir saslimuši 25 cilvēki. Taču tas neveido lielāko inficēto gadījumu statistiku Valkas novadā. Parasti SPKC statistiku apkopo otrdienās, tāpēc I. Arāja pieļauj, ka saslimušo skaits SAC “Valka” varētu būt cits. Taču I. Arāja neizslēdz, ka Valkas novadā inficēto ar Covid-19 statistiku veido arī inficētie saslimušo ģimenes locekļi, ka arī klātienē strādājošie, kuriem darba vieta – kāds lielāks uzņēmums – atrodas citā, kaimiņu novadā. Saslimstības statistika tiek veidota, ņemot vērā saslimušā cilvēka deklarēto dzīvesvietu.

Covid-19