Ar cieņu pret vecāku darbu un Latviju ("Dzīvespriekam" 2010.g. decembris)

«Mūža darbs ar sirdi un dvēseli,» par savu ģimenes māju saka uzņēmējs Ainars Spirģis. Kādreiz pa tās logiem varēja redzēt govis ganāmies, tagad Ainars, viņa dzīvesbiedre Līga un dēls Rainers sadzīvo ar pilsētas vidi, mēģinot atrast arī veidus, kā norobežoties no ielas kņadas.

Māju Liepājā cēluši Ainara vecāki. Reiz no adventes vainaga svecītes izcēlies ugunsgrēks, kas vairākas istabas sienas nokvēpinājis melnas. Pieņemts lēmums dzīvojamo māju pilnībā atjaunot, un pirms diviem gadiem sākās lielie darbi. Nu nams nosiltināts, apgūti bēniņi un tiek izmantots katrs ēkas kvadrātmetrs. «Idejas smeļos no žurnāliem, kaut ko noskatos citu mājās un izdomāju pats,» stāsta Ainars.

Dīķis Latvijas kartes formāĪpašuma platība ir 600 kvadrātmetru. Tas sastāv no divstāvu dzīvojamās mājas, saimniecības ēkas, kurā ierīkota pirts, un dārza. Sētā vieta atrasta nelielam dīķītim. Tas izveidots Latvijas kartes formā. Vietā, kur kartē atrodas Liepāja, nākotnē būs karoga masts ar Liepājas karogu. «Biju Sāremā, un man tur iepatikās, ka karogi ir trīsstūra formā. Man arī tāds būs,» pārliecināts Ainars. Pavasarī dīķī ielaistas zivis, bet izdzīvojusi tikai viena. «Katrai lietai tomēr vajadzīgas zināšanas. Ielaidu ūdeni un par ātru tajā - zivis. Tikai pēc tam uzzināju, ka ūdenim vajadzēja ļaut trīs četras dienas nostāvēties,» uz kļūdu norāda saimnieks.

Vēl tapšanas stadijāDzīvojamā ēkā iekšdarbi vēl nav pabeigti. Vairumā telpu saimnieki tikuši līdz pelēkajai apdarei. Taču, kā visam jāizskatās, Ainars un Līga ir izsapņojuši. Pirmajā stāvā plašums panākts, izlaužot sienas un apvienojot virtuvi, ēdamistabu un viesistabu. Ēdamtelpu no viesistabas atdalīs divas ģipša kolonnas, kuras meistari jau izgatavojuši. Sagādāts arī materiāls koka grīdai. Otrajā stāvā izveidota istaba dēlam, guļamistaba vecākiem, kā arī viesu stūrītis. Par sienu apdari ģimene vēl nav izšķīrusies. «Noteikti tā būs gaiša. Pēc ugunsgrēka visu gribas gaišu. Guļamistabā līmēsim tapetes, tās ir mājīgākas nekā krāsotas sienas,» spriež Līga. Otrajā stāvā sienā izveidota vieta akvārijam, kurā saimnieks plāno turēt sālsūdens zivis. «Tas vēl jāapgūst,» atzīst Ainars.

Remontdarbos saimnieks piedalās pats un uzticas pārbaudītam meistaram.

Maina dekorācijasGarāmgājēju skatus piesaista Spirģu ģimenes dārzs. Tajā atbilstoši gadalaikiem saimnieki maina dekorācijas, kuras var redzēt no ielas. Pretī dzīvojamai mājai ir bērnudārzs, un mazuļu skatus arvien piesaista dārzā izliktās figūras. «Reiz mana mamma rūķi bija nolikusi uz paliela akmens, un vējš skulptūru apgāza. Viens puišelis no rīta to pamanīja un neparko negribēja iet tālāk, kamēr rūķis nebūs vietā,» atminas saimnieks.

Ziemā rūķi tiek sasēdināti ratos. Vasarā tajos vieta puķēm, bet rūķi izlikti pa visu dārzu.

Dzīvespriekam