Aizpildīt tukšumu dobē

Šajā laikā dārzā visticamāk atbrīvojusies kāda dobe, jo novākta pirmā raža. Ko iespējams iesēt, lai vēl šajā sezonā baudītu vitamīniem bagātu uzturu?

Pilnīgi noteikti var sēt ātri augošus dārzeņus ar īsu veģetācijas laiku –redīsus, daikonus, salātus, spinātus un dilles.

Redīsu audzēšanā svarīgākais ir laistīšana, jo vienmērīgs augsnes mitrums pasargā ražu no caurumotiem un tārpainiem redīsiem. Raža būs vācama apmēram 30 dienas pēc iesēšanas.

Daikonus jeb Japānas rutkus (redīsu radiniekus) sēj uz paaugstinātām dobēm – vagu skaustiem, jo tie dzen garas saknes. Lai sējumus nebojātu kāpostu mušas kāpuri, dobi apsedz ar agroplēvi.

Salātus nav ieteicams audzēt ļoti lietainos vai ļoti saulainos laikapstākļos, jo tie zaudēs savu uzturvērtību un sāks pūt. Tie jālaista bagātīgi, taču reti.

Spinātu audzēšanā svarīgākais ir laistīšana un ravēšana. Spināti izaug diezgan ātri un nebaidās no aukstuma. Arī dilles ir aukstumizturīgas, tāpēc var sēt līdz pat vēlam rudenim, tikai jāatceras par laistīšanu. Un – kas interesanti – saulainās vietās dilles izaug zaļākas un aromātiskākas.

Vēl augustā var sēt skābenes nākamajam gadam. Pēc sadīgšanas gan tās jāizretina, starp stādiem atstājot 15–20 cm atstatumu.

Arī divgadīgās puķes – atraitnītes, kāršrozes, studentu neļķes, uzpirkstītes, pulkstenītes, ehinācijas, helēnijas, ziemasteres, plīvurpuķes, ragainās vijolītes u.c. – var sēt augustā.

Augustā sēj arī zaļmēslojuma augu sēklas augsnes ielabošanai un dezinfekcijai. Ieteicami ir rudzi, eļļas rutki un baltās sinepes.


Dzīvesstils