Analīzes labas, bet jūties slikti

Lai cilvēks justos labi, tam jārūpējas ne tikai par savu fizisko, bet arī emocionālo veselību. Kā novērtēt, vai šajā jomā viss ir kārtībā?

Psihologi iesaka uzdot sev divus jautājumus.

Pirmais – cik bieži es slimoju? Bieža slimošana, pat ja tās ir tikai iesnas, var būt kā sekas ilgstošam emocionālam diskomfortam. Protams, vienmēr jāpārbauda, vai iemesls nav fizisks. Tomēr, ja analīzes ir normas robežās, bet turpini slimot, iespējams, problēmas skar emocionālo pusi.

Otrs jautājums – cik veiksmīgs es esmu? Emocionāli veselam cilvēkam parasti izdodas tikt labāk galā ar stresu, saspringtām situācijām, līdz ar to būt labākam darbiniekam, pilnvērtīgam komandas loceklim. Svarīgi ir būt iekšēji apmierinātam ar sevi. Ja nejūties apmierināts ar sevi, savu darbu, jūties nepārliecināts, šīs emocijas visticamāk projicēsi uz citiem. Cilvēks, kuram ir traucēta emocionālā veselība, bieži vien mēdz sūdzēties un žēloties. Un no tāda citi parasti izvairās. Ja vēlies uzlabot dzīves kvalitāti, piepildi sevi ar pozitīvo enerģiju!

Ja jūties hroniski noguris, regulāri un kārtīgi neizgulies, nesaņem pilnvērtīgu atpūtu un šķiet, ka dzīvo pasaulē “Viss-ir-slikti”, ir laiks mazliet apstāties un ievilkt elpu, parūpējoties par sevi gan fiziski, gan emocionāli. Un lūgt palīdzību, ja tas nepieciešams, vai deleģēt daļu pienākumu citiem.


Dzīvesstils