Eiropas Krūts veselības dienā „Dzīvības koks” rīko Atvērto durvju dienu, lai ikvienu interesentu iepazīstinātu ar psihosociālā atbalsta iespējām, un aicina parakstīt Veselīgās apņemšanās memorandu!

15.oktobrī plkst. 11.00 – 15.00 Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” un „Europa Donna Latvia” rīko Atvērto durvju dienu, lai parādītu daudzveidīgās psihosociālā atbalsta iespējas cilvēkiem, kuri saskārušies ar vēzi, kā arī aicinātu izvērtēt savus ikdienas ieradumus un parakstīt katram savu Veselīgās apņemšanās memorandu!

Oktobris ir pazīstams kā Krūts veselības mēnesis, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta jautājumiem, kas saistīti ar krūts vēža profilaksi, agrīnu diagnostiku, ārstēšanu. Krūts vēzis ir izplatītākais ļaundabīgais audzējs sievietēm. Latvijā ik gadu vairāk nekā 1100 sievietes uzzina diagnozi krūts vēzis. Statistika liecina, ka gandrīz 20 % gadījumu ļaundabīgais audzējs tiek atklāts sievietēm vecumā līdz 50 gadiem, 24 % gadījumu slimība tiek atklāta sievietēm vecumā no 50- 59 gadiem, 27 % vecumā no 60-69 gadiem. Lai mazinātu risku saslimt, svarīgi ir ievērot veselīgu dzīves veidu, kas sevī ietver regulāras fiziskas aktivitātes, veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī svarīga ir psiholoģiskā un emocionālā labsajūta. Tajā pašā laikā, krūts vēzis ir labi ārstējams ļaundabīgais audzējs, ja to atklāj savlaicīgi, agrīnās stadijās. Kopš 2009.gada Latvijā ir ieviesta valsts apmaksāta krūts vēža agrīnās diagnostikas programma. Kā rāda statistika, tad pagājušajā gadā agrīni ( I, II stadija) atklāti gandrīz 70% audzēju. Skrīninga apmeklējumu skaitam ir tendence pieaugt, taču tas joprojām ir nepietiekams. Kā liecina uzskaite, tad 2017.gadā krūts vēža skrīninga izmeklējumus veikušas 44 % no uzaicinātajām sievietēm (2016.gadā tie bija 27 %), savukārt, šī gada pirmajos 6 mēnešos pārbaudes veikušas jau gandrīz 50 % uzaicināto sieviešu. Lai krūts vēža skrīnings nestu gaidītos rezultātus, apmeklējuma aktivitātei jāsasniedz vismaz 80 % no uzaicināto sieviešu skaita. Kā uzsver „Dzīvības koks” valdes locekle Kitija Janele: “Gan profilakse, gan regulāru veselības pārbaužu veikšana sievietei bieži prasa pārskatīt savus ieradumus un uzskatus par veselīgu dzīvi. Tieši tāpat ir arī, ja slimība jau ir piemeklējusi un pēc ārstēšanas jāmaina sava dzīve. Bieži jāpārvērtē ēšanas ieradumi, jākļūst fiziski aktīvākām, kā arī jābūt gatavām nodrošināt savu psihoemocionālo līdzsvaru, lai nodrošinātu organisma spēju atjaunoties un dzīvot kvalitatīvu dzīvi”.

Tāpēc „Dzīvības koks” un „Europa Donna Latvia” aicina interesentus 15.oktobrī uz atvērto durvju dienu, lai iepazīstinātu ar dažādām aktivitātēm, kas saistāmas ar veselīgu dzīvesveidu, psihoemocionālo atbalstu, kā arī aicina parakstīt Veselīgās apņemšanās memorandu, to iemūžinot fotogrāfijā. Kitija Janele: “Gadu mijā, pavadot veco gadu un sagaidot jauno, mēs bieži sev apsolām veikt dažādas izmaiņas dzīvē.  Manuprāt, runājot par veselību, Krūts veselības diena varētu būt lielisks iemesls un atskaites punkts, lai apņemtos iet uz  skrīninga izmeklējumiem un veiktu krūšu pašpārbaudi, regulāri noietu vismaz 10 000 soļus dienā vai sāktu lietot veselīgu uzturu!”.

Laika posmā no 11.00 – 15.00 notiks:

Mākslas terapiju aktivitātes; fizisko aktivitāšu pasākumi; krēsla joga; atbalsta grupas, uztura speciālista konsultācijas un veselīgu  kokteiļu degustācija, kā arī sarunas par to, kā mazināt risku saslimt ar vēzi,  kā dzīvot pēc tam, kad uzzināta diagnoze un iziets ārstēšanās kurss.

Aicinām nākt ikvienu, kas vēlas uzzināt papildu informāciju arī par biedrības aktivitātēm.

Dzīvesstils