Izejot čībās pavadīt draugus, smagi apsaldē kājas. Valsts Apdegumu centrā palīdzība sniegta jau 8 cilvēkiem ar apsaldētām rokām un kājām 1

Aizvadītā mēneša laikā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sastāvā esošajā Valsts Apdegumu centrā nogādāti 8 cilvēki ar roku un kāju apsaldējumiem. Neviens no viņiem nav bezpajumtnieks. 

- Galvenais iemesls visos gadījumos ir bijusi situācijas adekvāta nenovērtēšana, jo neviens no ārstu aprūpē nonākušajiem nebija bezpajumtnieks, vai no citām sociālā riska grupām, kuras ilgstoši uzturas uz ielām vai kādās neapsildītās telpās, - uzsver Apdegumu Centra vadītājs Sergejs Smirnovs. "Tikko nācās amputēt visus kāju pirkstus kādam medniekam, kurš tikai pēc 4 dienām pamanīja, ka tie ir kļuvuši tumšāki. Pie mums viņš atbrauca jau tad, ka tie bija melni. Diemžēl šādā situācijā ir tikai viens scenārijs, bet cilvēks nevar paskaidrot, kā tas noticis. Tāpēc īpaši vērīgiem aukstajā laikā ir jābūt tiem, kuriem jau ir kādi asinsrites un jušanas traucējumi. Ja cilvēks pēc palīdzības būtu vērsies uzreiz, vai vismaz trīs dienu laikā, mēs varētu pirkstus glābt.

Joprojām smagā stāvoklī Reanimācijas nodaļā atrodas kāds jauns vīrietis. Viņš gumijas čībās bija devies pavadīt draugus uz autobusa pieturu, kas atradās 2 kilometru attālumā. – Pašlaik mēs cīnāmies par to, lai cilvēkam nevajadzētu atlikušo mūžu pavadīt invalīdu ratiņos un viņš varētu staigāt, jo nācās amputēt pusi no pēdas abām kājām. Ja viss izdosies, tad ar mūsdienās pieejamajiem ortopēdiskajiem apaviem šo kropļojumu varēs kompensēt un cilvēks atgriezīsies sabiedrībā, nezaudējot darbaspējas, – norāda S. Smirnovs.

S. Smirnovs atgādina, ka apsaldējumus var gūt arī tad, kad āra temperatūra ir pie plus atzīmes. – Kad ir lielie mīnusi, cilvēki daudz apzinīgāk apģērbjas, problēmas sākas tad, kad ārā ir pāris grādi zem vai virs nulles – cepures nevelk, cimdu nav, kājās plāni zābaciņi. Šī mēneša laikā esam snieguši palīdzību arī cilvēkiem ar apsaldētām rokām, par laimi bez smagām kropļojošām sekām.

Viena no apsaldējuma pazīmēm ir jutības zudums sala skartajā ķermeņa daļā, tā kļūst izteikti bāla. Tas, ka pirksti kustas un nesāp, vēl nenozīmē, ka viss ir kārtībā. Ja pēc nokļūšanas siltumā un sildīšanas apsaldētās vietas kļūst vienmērīgi sārtas, uztraukumam nav pamata, bet, ja tumšākas, nekavējoties jādodas uz slimnīcu. 

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Gumijas čības tas ir crocs, 21. gadsimta paķu galošu analogs. daži pat kūtī iet.

pirms 2 gadiem, 2018.12.19 13:16

Dzīvesstils