Kas ir peldētāja auss?

Vasara ir īstais laiks baudīt ūdenspriekus. Peldoties jādomā gan par drošību, gan veselību. Viena no biežākajām ar peldēšanos saistītām problēmām ir ārējās auss iekaisums jeb t.s. peldētāja auss slimība.

Pārāk liels mitrums ārējā auss ejā var izraisīt auss ejas ādas bojājumu, kas sekmē baktēriju vai sēnīšu iekļūšanu dziļākos audos. Visbiežāk šī saslimšana skar bērnus no septiņiem līdz 12 gadiem, kuri ilgstoši uzturas ūdenī. Pazīmes ir sāpoša auss, izdalījumi auss ejā, auss apsārtums vai pietūkums, dažkārt var būt paaugstināta temperatūra.

Problēmas var sagādāt arī sēra korķi, kas, ūdenim iekļūstot auss ejā, var uzbriest un izraisīt dzirdes pasliktināšanos, šalkoņu, pilnuma sajūtu ausī un pat sāpes.

Kā pasargāties? Iekļūt ūdenim ausīs neļaus mīkstie silikona aizbāžņi, kas paredzēti galvenokārt gadījumiem, kad bungplēvītē ir caurums. Peldcepure no slapjuma nepasargās.

Pirms intensīvas peldēšanās auss ejā var iepilināt olīveļļu vai izmantot īpašu aerosolu, lai taukainais slānītis aizsargātu dzirdes orgānu. Savukārt pēc tam ieteicams lietot 2–3 speciālus auss ejas higiēnai paredzētus pilienus, kas radīs tajā skābu vidi. Izmirkušas ausis ieteicams izpūst ar fēnu, nevis slaucīt ar dvieli.

Dzīvesstils