Krūts veselības dienā – „Dzīvības koks” Atvērto durvju pasākums

Eiropas Krūts veselības dienā, 15.oktobrī,  plkst. 11.00 – 15.00 Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” un „Europa Donna Latvia” rīko Atvērto durvju dienu, lai parādītu daudzveidīgās psihosociālā atbalsta iespējas cilvēkiem, kuri saskārušies ar vēzi, kā arī aicinātu izvērtēt savus ikdienas ieradumus un parakstīt katram savu Veselīgās apņemšanās memorandu!

Atvērto durvju dienā būs iespēja piedalīties pasākumos:

  • Kustību un foto istabā ( 4x4 spēka treniņš, Krēsla joga un  Veselīgās apņemšanās foto stūris);
  • Veselīga uztura istabā ( jaunie uztura speciālisti konsultēs par uzturu un notiks veselīgo kokteiļu degustācija);
  • Mākslas istabā (ieskats mākslas terapiju dažādībā, darbnīca „Izgatavo savu Rozā lentīti”);
  • Psihoemocionālā atbalsta istabā (ieskats atbalsta grupu darbā, vienkārši sarunas);
  • Informācijas istabā (par psihosociālās rehabilitācijas programmu „Spēka Avots”, informācija par onkoloģijas jautājumiem).

Krūts vēzis ir izplatītākais ļaundabīgais audzējs sievietēm ne tikai Latvijā. Lai samazinātu risku saslimt, kā arī lai veicinātu atgriešanos kvalitatīvā dzīvē pēc saslimšanas, ļoti liela nozīme ir veselīga dzīvesveida faktoriem. Pareizs uzturs, fiziskās aktivitātes, attiekšanās no kaitīgiem ieradumiem, psihoemocionālā stabilitāte ir faktori, kuri ietekmē dzīves kvalitāti kopumā. Visi šie aspekti ir pamatā „Dzīvības koks” veidotajai psihosociālās rehabilitācijas programmai „Spēka Avots”. Tāpēc Atvērto durvju dienu pasākumos ar savu redzējumu piedalīsies speciālisti, kuri ilgstoši sadarbojas ar biedrību un piedalās „Spēka Avots” programmās.

Krūts vēzis ir slimība, kuru var ārstēt, ja to savlaicīgi atklāj. Taču svarīgi atcerēties, ka dzīve pēc vēža turpinās!

Dzīvesstils