Krūts veselības mēnesī - īpaša psihosociālās rehabilitācijas programma sievietēm pēc krūts vēža

Aicinām pieteikties valsts apmaksātām onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku psihosociālās rehabilitācijas programmām arī rudenī un ziemā. Oktobrī, Krūts veselības mēnesī, īpaši vēlamies uzrunāt sievietes pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām!

Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā slimība sievietēm. Katru gadu vidēji tiek diagnosticēti 1100  jauni krūts vēža gadījumi. Savukārt gandrīz 1000 sievietēm tiek diagnosticēti dzemdes, dzemdes kakla, olnīcu u.c. ļaundabīgie audzēji. Kā uzsver psihosociālās rehabilitācijas programmas „Spēka Avots” vadītāja Gunita Berķe: „Pieredze rāda, ka sievietes pēc minēto slimību pārvarēšanas ļoti vēlas saprast, kā turpmāk dzīvot kvalitatīvi un neļaut slimībai atgriezties un emocionāli ietekmēt ikdienas gaitas. Biežākās onkoloģiskas slimības pavadones ir trauksme, depresija, miega traucējumi un bailes, ka slimība var atgriezties. Strādājot ar speciālistiem, saņemot psihoemocionālu  atbalstu,  katra programmas dalībniece var saprast savus resursus un to robežas, kā arī saprast, kā neļaut negatīvajām emocijām valdīt pār ikdienu.”

Līdz šim jau ir notikušās vairākas specializētas programmas tieši sievietēm pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām. To lielākais ieguvums ir – savstarpēja komunikācija un informācijas apmaiņa, speciālistu atbalsts, kā arī  iegūta apziņa, ka dzīve turpinās. Svarīgi minēt, ka rehabilitācijas programmā var piedalīties arī tuvinieki, jo bieži vien tieši tuvie cilvēki ir tie, kas pārdzīvo vienlīdz spēcīgu šoku, bailes un neziņu ar slimo cilvēku līdzās. 

Lai pieteiktos šai vai kādai no citam programmām, ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama biedrības mājas lapā

Psihosociālās rehabilitācijas programmas vēl 2018.gadā:

07.-13.10. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības

14.-20.10. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem

21.-27.10. Onkohematoloģija

28.-03.11. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem

04.-10.11. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības

25.-01.12. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem

02.-08.12. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)

09.-15.12. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības

Dzīvesstils