Palielinoties diennakts tumšajam laikam, policija aicina velosipēdistiem rūpēties par savu un velosipēda drošību 1

Ir sācies astronomiskais rudens, kas ar lietainākiem un drēgnākiem laikapstākļiem līdzi nes arī saīsinātāku dienas gaišo laiku. Personām, kas arī šajā gada posmā turpina pārvietoties pa ceļu satiksmi izmantojot velosipēdus, nepieciešams ievērot ar drošību saistītus ieteikumus, lai pasargātu sevi, savu velosipēdu, kā arī citus satiksmes dalībniekus.

Esi redzams!

Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sanos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē! Šīs vestes palīdz velosipēdistu padarīt redzamu un drošāk piedalīties ceļu satiksmē.

Reģistrē savu velosipēdu!

Vēl aizvien aktīvi tiek ziņots par velosipēdu zādzībām. Uz šo brīdi Vidzemē septembra mēnesī jau reģistrēta 21 velosipēda zādzība, kas ir par divām zādzībām vairāk kā augusta mēnesī kopumā. Visvairāk zādzības reģistrētas Valmieras - 5, Limbažu - 4 un Gulbenes – 4 iecirkņu apkalpojamajā teritorijā. 

Valsts policija iesaka velosipēdu reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Kad velosipēds reģistrēts, tas uzrādās Transportlīdzekļu un tā vadītāju valsts reģistrā. Par reģistrācijas faktu dokumenti netiek izsniegti, taču ir iespējams iegūt uzlīmi, kas apliecinās, ka velosipēds ir oficiāli reģistrēts. Gadījumā, ja velosipēds tiktu nozagts un vēlāk atrasts, pārbaudot reģistrētā velosipēda rāmja numuru datu bāzē, policija varēs noskaidrot un atgriezt to likumīgajam īpašniekam.

Reģistrāciju var veikt elektroniski CSDD e-pakalpojumos, jebkurā CSDD nodaļā vai izmantojot CSDD mobilo aplikāciju.

Pārvietojies atbilstoši noteikumiem!

Laikapstākļiem kļūstot dzestrākiem un lietainākiem, mainās ceļu seguma slīdamība. Velosipēdu vadītājiem jāpārliecinās par sava transportlīdzekļa tehnisko kārtību, it īpaši bremžu stāvokli. Velosipēdu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas neapdraud ceļu satiksmes drošību, tāpat pirms brauktuves šķērsošanas laikus jāsamazina braukšanas ātrums un, ja tas nepieciešams ceļu satiksmes drošībai, jāaptur velosipēds. Svarīgi atcerēties, ka bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei! Papildus ieteikumi velosipēdu vadītājiem par to kā pareizi pārvietoties ceļu satiksmē atrodami šeit

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Ziemā ar riteņi brauc tikai Kraukļa elohtorāts, kurš strāda bet paliek nabagos mūžā, un pat Ungārijā nespēja sapelnīt dzīvoklim. Tas ir ļaužu suga aiz apzīmējuma - no rokas mutē. Primitivus vulgaris.

pirms 2 gadiem, 2018.09.26 20:16

Dzīvesstils