Pastaigas brīvā dabā ir iecienītākā fiziskā aktivitāte šoziem

Šogad ziema Latvijā ir sniegota un auksta, un iedzīvotājiem ir visas iespējas baudīt ziemas priekus svaigā gaisā. Februāra sākumā veiktajā aptaujā “Kantar” vēlējās noskaidrot, vai iedzīvotāji ir fiziski aktīvi arī ziemas periodā un kuras ir populārākās fiziskās aktivitātes ārpus telpām.

Dati liecina, ka absolūtais vairākums jeb 88% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18-60 gadiem šajā, 2020./2021. gada ziemā, ir nodarbojušies ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā.

To, ka ar fiziskām aktivitātēm šoziem vēl nav nodarbojušies, salīdzinoši biežāk ir norādījušie 50-60 gadus veci iedzīvotāji, kā arī tie, kuri dzīvo vieni paši.

Fiziski aktīvie iedzīvotāji visbiežāk ir devušies pastaigās (75%). Populāra fiziska aktivitāte iedzīvotāju vidū ir arī sniega šķūrēšana (tīrīšana). Sniegu ir tīrījuši 45% iedzīvotāju. Bieži iedzīvotāji ir cēluši sniegavīrus/ būvējuši sniega cietokšņus (21%), braukuši ar ragavām (19%). Salīdzinoši retāk iedzīvotāji ir slēpojuši ar distanču slēpēm (9%), nodarbojušies ar kalnu slēpošanu un slidojuši (5%), kā arī braukuši ar sniega dēli (2%) vai nodarbojušies ar kādu citu fizisku aktivitāti (6%).

Jaunāko fiziski aktīvo iedzīvotāju grupā (18-29 gadi) populārākās aktivitātes šoziem ir pastaigas brīvā dabā, slidošana, braukšana ar ragavām un ar sniega dēli, savukārt iedzīvotājiem 30-39 gadu vecumā – braukšana ar ragavām, kā arī sniegavīra celšana/ sniega cietokšņa būvēšana.

Sievietes salīdzinoši biežāk nekā vīrieši, ir iecienījušas pastaigas brīvā dabā. Distanču slēpošana ir vidēji populārāka Pierīgā un Vidzemē dzīvojošo vidū, savukārt sniegu salīdzinoši biežāk šķūrē Pierīgā dzīvojošie.

Iedzīvotāji, kuru ģimenēs ir 4 un vairāk cilvēku, šoziem vidēji biežāk ir braukuši ar ragavām, šķūrējuši sniegu kā arī cēluši sniegavīrus un būvējuši sniega cietokšņus.

20210216-1155-grafiks3-1.jpg

Dzīvesstils