Projekts senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai uzņem apgriezienus

Jau nākamgad pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma Latvijas iedzīvotāji varēs pieteikties bezmaksas kursiem, kur uzzinās, kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, apgūt jaunas zināšanas un prasmes, saglabāt fizisko un psiholoģisko veselību. Šobrīd projekta “Vecums nav šķērslis” ietvaros notiek mācības lektoriem, kuri pavisam drīz dosies uz pašvaldībām un iedrošinās seniorus turpināt aktīvu dzīvesveidu arī pēc darba gaitu izbeigšanas. 

Projekts, kura mērķis ir celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijas valstīs, tika uzsākts 2017. gada augustā. To īsteno Latvijas Pensionāru federācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti, Igaunijas Pensionāru biedrību asociācija un Lietuvas Pensionāru savienība “Bočiai”.

“Pašlaik projekts ir sasniedzis posmu, kad mēs gatavojam lektorus, kuri visu nākamo gadu strādās ar senioriem. Mērķtiecīgi ejam uz to, lai piesaistītu dažādu pašvaldību pārstāvjus un sociālos darbiniekus, kuri varēs pielietot gūtās zināšanas darbā ar senioriem savā reģionā. Īpaši gaidīti lektoru grupās ir seniori ar pedagoģisko pieredzi,” stāsta projekta vadītājs Mārtiņš Valters. 

Interesenti  vēl var paspēt pieteikties modulim "Kā saglabāt fizisko veselību?" un ”Kā izdzīvot, kādu palīdzību var saņemt, kā uzsākt biznesu”, sūtot CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu  [email protected]. Nodarbību saraksts minētajos moduļos tuvākajā laikā tiks publicēts projekta mājaslapā.

Projekts “Vecums nav šķērslis” tiek īstenots ar Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas NordPlus finansiālo atbalstu. Plašāka informācija ir pieejama mājaslapā www.vecumsnavskerslis.lv

Dzīvesstils